Connect with us

Kim Nerede?

Tavuk Dünyası lezzet noktaları haritasının en yeni şehri: Aydın

MedyaKafa Basın

Published

on

Tavuk Dünyası lezzet noktaları haritasının en yeni şehri:

Aydın

Tavuk Dünyası, Aydın Adnan Menderes Bulvarı’nda açtığı restoranıyla

ödüllü lezzetlerini, şimdi de Aydınlı konuklarıyla buluşturuyor

Ayrıcalıklı konseptiyle yeme-içme sektöründe fark yaratan Tavuk Dünyası, 2018 yılı hedefleri kapsamında daha önce restoranı bulunmadığı şehirleri lezzet noktaları haritasına katarak büyümesini sürdürüyor. Tavuk Dünyası, Aydın’ın sosyal hayatının önemli merkezlerinden olan Adnan Menderes Bulvarı’nda kapılarını açan yeni restoranıyla birlikte, Aydınlı konuklarını ağırlamaya başladı.

Aydın’daki ilk restoranı olarak hizmete başlayan bu yeni şubeyle birlikte Tavuk Dünyası, restoranlarının bulunduğu il sayısını 39’a, Türkiye’deki toplam restoran sayısını ise 161’e çıkarmış oldu.

Tavuk Dünyası CEO’su Volkan Mumcu, Aydınlı konuklarını yeni restoranlarında ağırlamaya başlamış olmaktan dolayı büyük bir heyecan içinde olduklarını ifade ederek; “Türkiye’nin farklı birçok şehrinden markamıza gelen yatırım talepleri bizleri gerçekten de gururlandırıyor. Var olduğumuz şehirlerde olduğu kadar; daha önce hiç bulunmadığımız şehir ve bölgelere yatırımlar yapmak üzere de yatırımcılarla aralıksız şekilde görüşüyoruz. Bu kapsamda, bu yılın başından beri 3 ili daha lezzet noktaları haritamıza ekledik. Bunların en yenisi ise Aydın oldu. Aydın’daki ilk şubemiz olarak kapılarını açan Adnan Menderes Bulvarı’ndaki restoranımızda ödüllü lezzetlerimizi Aydınlı konuklarımızla buluşturmaktan büyük bir heyecan ve mutluluk duyuyoruz. Yepyeni yatırımlarla Aydın’da daha fazla lezzet severi ağırlamak üzere çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Farklı lezzetler, lezzetleri taçlandıran ödüller

Benzersiz lezzetlerin peşinde, sürekli yeni keşifler yaparak birbirinden enfes tarifler geliştiren Tavuk Dünyası, menülerini dünyanın farklı mutfaklarından aldığı ilham ile kendi AR-GE mutfağında, baş şefin liderliğinde, özgün marinasyon yöntemi ve dünya lezzetlerini taşıyan gizli reçetelerle hazırlıyor.

Tavuk Dünyası, tüm ürün çeşitlerinde taze sebze ve baharat kullanarak konserve ve şoklanmış ürünlere yer vermiyor. Ürünlerinde trans yağ oluşumuna meydan vermeden tüm menüler, sağlıklı pişirme teknikleriyle hazırlanıyor. Her yeni sipariş için kişiye özel temiz bir tava kullanan Tavuk Dünyası, bu mükemmeliyetçi yaklaşımı ile kaliteden ödün vermiyor.

Türk damak tadına uygun menülerinde leziz tavuk, enfes soslu makarna ve taptaze Akdeniz salatasını birlikte sunan Tavuk Dünyası, restoranlarında misafirlerini lezzet ve kaliteli yaklaşımıyla ağırlıyor.

Tavuk Dünyası pazara girdiğinden bu yana, dünyaca ünlü bağımsız birçok kuruluş tarafından kalite, lezzet ve en çok tercih edilen marka kategorilerinde çeşitli ödüllere de layık bulundu. Tavuk Dünyası’nın en sevilen ürünleri ‘Kekiklim’, ‘Şefin Tavası’ ve ‘Közlüce’ Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü’nün (iTQi) 2018 yılı organizasyonu değerlendirmelerinde de 3 Yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü’ne layık görüldü.

3 yıldır arka arkaya 3 farklı jüri heyeti tarafından ‘3 Yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü’ne layık bulunan Şefin Tavası ve Kekiklim’in elde ettiği bu kesintisiz başarı, Tavuk Dünyası’na aynı zamanda ‘Kristal Lezzet Ödülleri’ni de (Crystal Taste Award) kazandırdı.

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basın

Yılın Starları Ödülleri Muhteşem Törenle Sahiplerini Buldu

MedyaKafa Basın

Published

on

TÜFENKCİ ‘YILIN BAKANI’

ALİ KOÇ ‘YILIN İŞADAMI’

ABDÜLKADİR KONUKOĞLU ‘YILIN VAKIF İNSANI’

Uluslararası aylık ekonomi ve iş dünyası dergisi Ekovitrin’in 17’ncisini düzenlediği ‘Uluslararası Yılın Starları Ödülleri’ sahiplerini buldu. WOW İstanbul Hotel’de düzenlenen görkemli gecede 2017 yılında başarılarıyla öne çıkan iş insanı, firma, marka, kurum ve kuruluşlar ödüllendirildi. İş dünyasının Oscar’ları niteliğini taşıyan organizasyona Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin yanı sıra iş ve ekonomi dünyasından birçok isim katıldı. Tüfenkci’ye ‘Yılın Bakanı Ödülü’ takdim edildi. Bakan Tüfenkci, “Türkiye bütün sıkıntılara rağmen büyümeye devam ediyor. Eğitimde gelinen noktanın daha üst seviyelere çıkacağı, daha fazla demokrasi ve hukukun egemen olduğu bu yeni dönemin arifesinde böyle bir organizasyonda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden biri olan ‘Yılın Starları Ödülleri’ yıllardır başarıyı ödüllendirmeye devam ediyor. 2001 yılından itibaren başlatılan yılın iyilerine verilen ödüllerin bu yıl 17 ‘ncisi düzenlendi. Kamuran Abacıoğlu, Şeref Özata, Bilal Koçak, Ali Coşkun, Kemal Şahin, Ömer Bolat, Cemal Yangın, Dr. Dursun Altınışık, Babürhan Cörüt ve Tümay Mercan’dan oluşan ‘Yılın Starları Ödülleri Jürisi’ titiz bir çalışma sonucunda bu yılın en iyilerini belirledi. 17. Yılın Starları Ödülleri, şu kişi ve kuruluşların oldu:

1- İŞ DÜNYASI LİDERLİK ÖDÜLÜ – M.RİFAT HİSARCIKLIOĞLU

2- TÜRKİYE’DE YILIN VAKIF İNSANI ÖDÜLÜ – ABDÜLKADİR KONUKOĞLU

3- TÜRKİYE’DE YILIN İŞ ADAMI ÖDÜLÜ – ALİ KOÇ

4- TÜRKİYE’DE YILIN İŞ KADINI ÖDÜLÜ – DİLEK TERİMER

5- TÜRKİYE’DE YILIN CEO’SU – OSMAN ARSLAN( Halkbank Genel Müdürü)

6- TÜRKİYE’DE YILIN BANKASI – ZİRAAT BANKASI-HÜSEYİN AYDIN

7 – İŞ DÜNYASI ONUR ÖDÜLÜ – İSMAİL AYTEMİZ ( Aytemiz Grubu Başkanı)

8 – AB İŞ DÜNYASI ONUR ÖDÜLÜ – ZBİGNİEW ROCH( Avrupa İşKulubü( EBCA) Başkanı

9- İAÜ TIP FAKÜLTESİ YILIN SAĞLIK YATIRIMI – İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ( Dr. Mustafa Aydın)

10- YILIN TELEVİZYON KANALI – TGRT HABER-AHMET MÜCAHİD ÖREN

11- TÜRKİYE’DE YILIN ŞİRKETİ – FUZULEV- EYÜP AKBAL

12- YILIN YÖNETİM DANIŞMALIĞI ÖDÜLÜ – PRO GRUP-SALİM ÇAM

13- TÜRKİYE’DE YILIN İNOVATİF MARKASI – REXOİL- MUSTAFA AKTAŞ

14- ALMAY’DA YILINİNOVATİF MARKASI – PREMIUM DÖNER-ALİ ERDOĞAN

15- YILIN OTOMOTİV FİRMASI – MERCEDES –BENZ TÜRK-SÜER SÜLÜN

16- YILIN LEASİNG FİRMASI – AKLEASE- ŞENOL ALTUNDAŞ

17- ULUSLARARASI YATIRIM DANIŞMALIĞI ALMANYA’DA YILIN GİRİŞİMCİSİ ÖDÜLÜ – AHMET SOYTÜRK

18- OTOMOTİV HİZMET SEKTÖRÜNDE ALMANYA’DA YILIN GİRİŞİMCİSİ ÖDÜLÜ – TURABİ YILDIZ

19- GAYRİMENKUL SEKTÖRÜNDE ALMANYA’DA YILIN GİRİŞİMCİSİ ÖDÜLÜ – JACQUELINE BAKIR BRADER

20- YILIN LOJİSTİK HİZMET SAĞLAYICISI – SGS TRANSİTNET- MİNE KAYA

21- HAZIR GİYİMDE YILIN MARKASI – GİOVANE GENTİLE- CEMAL ŞENOĞLU

22- YILIN VAKFI ÖDÜLÜ – OKÇULAR VAKFI-HAYDAR ALİ YILDIZ

23- TAMAMLAYICI TIP ÖDÜLÜ – PROF. DR. AHMET MARANKİ

24 TÜRK DÜNYASI ÖDÜLÜ – SEFER ÖZDEMİR

25 YILIN AVM’si ÖDÜLÜ – VADİSTANBULAVM

26- YILIN HALKLA İLİŞKİLER ŞİRKETİAvantgarde İletişim Danışmanlığı – Burçak Ilıman

Continue Reading

Basın

Gayrimenkul Sektörü Yaza Merhaba Partisi’nde Buluştu

MedyaKafa Basın

Published

on

Gayrimenkul sektörü, ULI Türkiye, ULI Next, ULI Young Leaders, Gayrimenkulde Kadın Liderler ve Gayrimenkul Türkiye’nin Ferko Signature Assembly’deortaklaşa düzenlediği ‘Yaza Merhaba Partisi’nde biraraya geldi.

ULI Türkiye (Urban Land Instutite), GKL (Gayrimenkul Kadın Liderler) Platformu ve GMTR (Gayrimenkul Türkiye) tarafından düzenlenen “Yaza Merhaba Partisi”, ULI ve GKL tanıtımı ve “Sanat ve Gayrimenkul: Etki ve Etkileşimler” paneli ile başladı. Yoğun ilgi gören etkinlik, ULI Türkiye Başkanı Zafer Baysal, Krea Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kodal, Ferko Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Meriçten, Arya Yatırım Platformu ve Casa Dell’Arte’nin Kurucusu Ahu Serter gibi sektörün önde gelen isimlerini ağırladı.

Açılış bölümünde, ULI Türkiye Başkanı Zafer Baysal’ın açış konuşmasından sonra, ULI Young Leaders Eşbaşkanı Kemal Çetin, ULI NEXT Grubu Eşbaşkanları Didem Erendil ve Hakan Malak, Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu İcra Kurulu Üyesi Buket Hayretçi ve ULI Gayrimenkul Yönetimi İlgi Grubu’ndan Merter Gürgün gruplarının çalışmaları hakkında bilgi verdiler.

ULI Türkiye Başkanı Zafer Baysal sözlerine toplantıya evsahipliği yapan Ferko Signature Assembly’e misafirperverlikleri için teşekkür ederek başladı. Baysal, gayrimenkul sektörünü amacı arazi kullanımı, gayrimenkul, kentleşme ve sürdürülebilirlik alanında sorumlu bir şekilde önderlik yaparak çevreyi bir bütün olarak zenginleştirmek olan ULI Türkiye üyesi olmaya çağırdı. Gayrimenkul sektörünü geliştirmek adına çok sayıda komite oluşturduklarını ifade eden Zafer Baysal, “ Gayrimenkul sektörüne giriş kuralları, kurumsallaşma, sertifikasyon, gayrimenkul sektörü standartları ve tanımları, gayrimenkul sektörünün etik kuralları bir hukuk platformu kat mülkiyeti, gayrimenkul yönetimi, gayrimenkul finansı ve sigortalama, gayrimenkul ihtisas maddeleri, yeni teknolojiden yola çıkarak yeni gelişmeleri karşılayacak hukuk alt yapısı, istatistik, veri toplama ve veri merkezi, kent gelişimi, imar, planlama, kentsel dönüşüm, afet önlemleri ve yönetimi, vergi ve teşvikler yabancı yatırımları konuları üzerinde çalışmaktayız. Sektörümüzün tüm paydaşlarını destek vermeleri üzere aramızda görmek istiyoruz.”dedi.

Konuşmaların ardından Krea Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kodal’ın moderatörlüğünde Ferko Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Meriçten ve Arya Yatırım Platformu Kurucusu Ahu Serter’in konuşmacı olarak yeraldığı ‘Sanat ve Gayrimenkul: Etki ve Etkileşimler’ Paneli yapıldı.

“Gayrimenkulü hep metrekare olarak düşünüyoruz ama gayrimenkul metrekarenin çok ötesinde bir yere doğru gidiyor.”

Sanat ve gayrimenkul konusunun bir arada işlendiğine dikkat çeken Hakan Kodal, Dünya’da da bu anlayışa doğru yol alındığını belirtti. Kodal, yapımı 2013 yılında başlayan, Karaköy’e ortalama 3dk mesafede bulunan ve Tophane ile Beyoğlu’nun arasına inşaa edilen Tomtom Design projesine değindi. Projenin Galata Port’ta bulunan İstanbul Modern Müzesi’nin yakınında olması ve bölgenin eski dokusunu koruyarak yapılaşması dolayısıyla bir sanat ve tasarım projesi olduğuna dikkat çeken Kodal, “Tomtom Garden, önümüzdeki dönemde bir tasarım mahallesi olan sanat merkezi haline gelecek” dedi. Projedeki amaçlarının sanatçıların da desteğini alarak sürdürülebilir bir proje yaratmak olduğunu belirten Kodal, “Bir etkinlik programı hazırlayarak bunları temalara taşıdık. Tasarım Tomtom Sokak’ta çeşitli etkinlikler gerçekleştirmekteyiz. Web sitemizin, yüzde 81’i kadınlarımızdan oluşan çok sayıda takipçisi var” dedi.

“Ülkemize yılda 40-50 milyon turist çekmekten bahsediyorsak; İstanbul Modern Müzesi dışında da müzeler inşa etmeliyiz.”

Son on yılda mesleğiyle sanatı birleştirdiğini söyleyen Ferit Meriçten, 34 yıldan bu yana koleksiyoner olduğunu söyledi. Assembly’de bir katta 1200m2 sergi alanı hazırladıklarını ve Eylül sonunda açılacağını söyleyen Meriçten, sanata olan merakı sayesinde yurtdışından birçok dost da edindiği belirtti ve şöyle devam etti: “Sanat aynı zamanda turizmin de bir kolu. Ülkemize yılda 40-50 milyon turist çekmekten bahsediyorsak; İstanbul Modern Müzesi dışında da müzeler inşa etmeliyiz. Bizde maalesef tersine galeriler kapanıyor.” dedi. Yapının, mimarinin en önemli kollarından biri olduğunu belirten Ferit Meriçten, “Fransız mimar Jean, ‘Nouvel mimari gözle görülen şiirdir.’ der. Çünkü iyi yapılmış bir binayı ben seyrediyorum, detaylarına kadar bakıyorum ve bir haz veriyor. Bu sanatı özümsemektir. Benim yapıyı ve inşayı mimariyle birleştirme fikrim oradan doğdu, daha iyisini de yapacağıma inanıyorum.” şeklinde sözlerini sonlandırdı.

“Markanız mı sizi yaratır yoksa siz mi markanızı yaratırsınız?”

Sanatçı bir aileden geldiğini, babasının koleksiyoner olduğunu söyleyen Ahu Serter, çocuklarına da para puldan ziyade sanatla alakalı bir şeyler bırakmak gayesini taşıdığını söyledi. Türkiye’de otomotiv sektöründe hizmet veren şirketinde çalışırken, Paris’te koleksiyonerlerin katıldığı bir sunumda, “Sanat için ne yaptınız?” sorusuna, “Sanat ailem için ne yaptı?” cevabını vermesiyle birlikte daha sonra yaptığı işlerin hikayesini yazdığını belirten Serter, sanatla ilgili olmanın iş dünyasında ve ailenin sosyolojik gelişimine çok büyük katkısı olduğunu söyledi. Serter, sanatın kendisine ilham verdiğini, otomotiv ve finans dünyası dışında sanatla yarattığı güzel bir dünyası olduğunu ifade etti. Sanata olan merakı ile birlikte Lizbon’da Casa Dell’Arte isimli ilk sanat otelini kurduğunu, buraya yabancı ve Türk birçok sanatçının tablolarını koyduklarını ve çok güzel tepkiler aldıklarını söyleyen Serter, buradan hareketle Bodrum Torbalı’da açtığı Casa Dell’Arte’nin bulunduğu bölgeye de katkı sağlayarak, bölgeyi geliştirdiğini belirtti.

Continue Reading

Basın

İBB’li Tekvandocular Akdeniz Oyunları’nda 2 Altn Madalya Kazandı

MedyaKafa Basın

Published

on

İBB’li Tekvandocular Akdeniz Oyunlarında 2 Altn Madalya Kazandı

İspanya’nın Tarragona şehrinde devam eden 18. Akdeniz Oyunları’nda milli takım adına mücadele eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları Rukiye Yıldırım ve İrem Yaman tekvando branşında altın madalya kazandı.

Bayanlar 49 kiloda mücadele eden milli sporcumuz Rukiye Yıldırım, çeyrek finalde Tunuslu Ikram Dhahri’yi 24-9, yarı finalde ise Faslı Oumaima El Bouchti’yi 33-15 yenerek finale yükseldi. Finalde Hırvat Kristina Tomiç’i 12-11 yenen Rukiye Yıldırım 2018 Akdeniz Oyunları’nda altın madalya kazandı.

Bayanlar 57 kiloda mücadele eden diğer milli sporcumuz İrem Yaman, çeyrek finalde Fransız Laurygan Celin’i 16-4 yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde İspanyol Marta Calvo Gomes’i de 7-3 ile geçen Yaman adını finale yazdırdı. İrem Yaman finalde Mısırlı Radwa Elsayed Nada’yı da 8-0 farklı yenerek altın madalyaya uzandı.

Kadınlar judoda ise 63 kiloda Büşra Katipoğlu, çeyrek finalle başladığı karşılaşmasında İspanyol rakibini waza-ari puanıyla yendi. Yarı finalde İtalyan rakibine yenilen Katipoğlu bronz madalya karşılaşmasında Kosovalı F. Laura’yı ipponla yenerek bronz madalyayı ülkemize getirdi.

İBB SPOR KULÜBÜ SPORCULARI TOPLAM 13 MADALYAYA ULAŞTI

Tekvando branşında aynı şampiyonada diğer sporcularımız Nafia Kuş +67 kiloda, Deniz Dağdelen 58 kiloda ve Hakan Reçber 68 kiloda 1 Temmuz’a kadar madalya mücadelesi verecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları devam eden Akdeniz Oyunları’nda toplam 13 madalya kazandı. Tekvandoda 2 altın, Karatede 1 altın, 2 gümüş, 2 bronz; Halterde 2 altın, Güreşte 2 altın, Badmintonda 1 altın ve Judoda 1 bronz madalya olmak üzere toplam 13 madalyayı ülkemize getirdi.

Continue Reading

Öne Çıkanlar