Bizimle iletişime geçin

Yaşam

Dayakçı Kocaya Dönmek İstedi, Sevgilisi Öldürdü

Erkek vahşeti Muradiye Bektaş’ın peşini bir türlü bırakmadı. Şiddet gördüğü kocasından boşandı, uzaklaştırma kararı aldırdı.

MedyaKafa

Tarih:

|

Erkek vahşeti Muradiye Bektaş’ın peşini bir türlü bırakmadı. Şiddet gördüğü kocasından boşandı, uzaklaştırma kararı aldırdı. Belediyede birlikte çalıştığı Bülent Özyürek’le ilişki yaşamaya başladı. Eski eşiyle barışma kararı alınca ise Özyürek belediye binasında onu öldürüp intihar etti.

İSTANBUL Esenyurt Belediyesi’nin ek hizmet binası, dün şiddetten kaçarken vahşete kurban giden bir kadının katledilmesine sahne oldu. Olay Nazım Hikmet Bulvarı’nda bulunan belediye binasında meydana geldi.

TÜFEĞI NASIL SOKTU?

İddiaya göre 42 yaşındaki Muradiye Bektaş, bir süre önce şiddet gördüğü gerekçesiyle eşinden ayrılma kararı aldı. Mahkemeye başvuran genç kadın eşiyle ilgili uzaklaştırma kararı aldırdı. Ardından 43 yaşındaki iş arkadaşı Bülent Ozyürek’le ilişki yaşamaya başladı. Uzun süren beraberlikten sonra kadın, önceki gün Özyürek’e ayrılmak istediğini söyledi.

Habertürk’ten Müslim Sarıyar’ın haberine göre, genç kadının eşine geri dönmek istediğini söylediği, kısa süre önce belediyedeki işinden de ayrılan Özyürek’in bunu kabul etmediği öne sürüldü. Önceki gün yaşanan bu gerilimin ardından dün sabah belediye binasına giden Bülent Özyürek, Muradiye Bektaş ile konuşmak istediğini söyledi.

Pompalı tüfeği binaya sokmayı başaran Bektaş, konuşma talebi reddedilince tüfeğine sarıldı. Diğer çalışanları tehdit eden saldırgan, kadını zorla bir odaya kapattı. Çalışanlar polise haber verirken, odanın kapısını kilitleyen Özyürek, Muradiye Bektaş’ı göğsünden vurduktan sonra tüfeği kendine doğrultup tetiği çekti. Kapıyı kırıp odaya giren polisin kanlar içinde bulduğu yaralılar, hastanede hayatlarım kaybetti.

ŞİDDETÇİ KOCADAN PİŞKİN İFADE

MURADİYE Bektaş 2010’dan bu yana 10 kez karakolluk oldu. Nedeni ise kocası Fikret Bektaş’tan gördüğü şiddetten yaralanan Muradiye Bektaş, 6 kez şiddet gördüğü için polise başvurdu. Genç kadın, boşanma davaları süren ve tekrar dönmek istediği kocası Fikret Bektaş için 3 kez uzaklaştırma kararı aldırdı. 2015’te evden kaçtığı ve bir süre sonra evine geri dönen 2 çocuk annesi Muradiye Bektaş’ın bir kez de ilaç içerek intihara kalkıştığı öğrenildi. Genç kadına tüm bunları yaşatan koca Fikret Bektaş, eşi öldürüldükten sonra pişkin pişkin konuştu. Defalarca eşine şiddet uygulayan kocanın “Ben şikâyet edilince sürekli gözaltına alınıyordum, karımı devlet koruyamadı” dediği öğrenildi.
Hürriyet Gazetesi

Reklam
Yorum yapmak için tıkla

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yaşam

25 Milyon Liralık Miras Vurgunu

Çocukken doktor Göllü tarafından evlat edinildiğini gösteren belgeleri mahkemeye sunan Ahmet K., mahkeme kararıyla tüm mirasın sahibi oldu. Ancak evlat edinme belgesindeki imzanın sahte olduğu anlaşıldı

MedyaKafa

Tarih:

|

Yayınlayan:

İstanbul’da 2015 yılında 88 yaşındayken hayatını kaybeden Doktor Hatice Güzin Göllü’nün 25 milyon liralık mal varlığına, 1’i noter başkatibi olan 4 dolandırıcı tarafından sahte belgelerle el konulduğu ortaya çıktı. Şüpheliler gözaltına alındı.

Habertürk Haber Merkezi’nden Nihat Uludağ’ın aktardığı bilgilere göre, Mali Şube ekipleri tarafından ortaya çıkartılan dolandırıcılık olayı iddiaya göre şöyle gelişti: Göztepe ve Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanelerinde yıllarca görev yapan Doktor Hatice Güzin Göllü, 16 Aralık 2015 tarihinde 88 yaşındayken vefat etti. Kimsesiz olduğu öğrenilen Göllü, Kadıköy Merdivenköy Mahallesi’nde 22 daire, Moda Caddesi’nde 23 daire, Nailbey Sokak’ta da bir binanın üçte biri ile bankada 1 milyon 902 bin lira ve 80 bin dolar nakit para bıraktı. Tüm para ve mal varlığının 25 milyon lirayı bulduğu belirtildi.

Doktor Göllü’nün mirasından haberdar olan kaporta ustası Ahmet K., “Ben evlatlığıyım” diyerek mahkemeye başvurdu. Çocukken doktor Göllü tarafından evlat edinildiğini gösteren belgeleri mahkemeye sunan Ahmet K., mahkeme kararıyla tüm mirasın sahibi oldu.

ONAYLAYAN NOTERLE İRTİBATI BELİRLENDİ

Mali polis, Göllü’nün miras bıraktığı gayrimenkullerden kaynaklı aylık 60 bin lira kira geliri ile hesaplarında bulunan yaklaşık 2 milyon lirayı alan Ahmet K.’yı yeniden soruşturmaya başladı. Kaportacı Ahmet K.’nın mahkemeye sunduğu tüm resmi evraklar tek tek incelemeye alındı. Belgelerin hepsinin de noter tasdikli olduğu belirlendi. Yapılan araştırmada, Ahmet K.’nın, belgeleri tasdik eden noter başkatibi Ayhan K. ile yakın ilişkisi tespit edildi.

İMZA VE EVRAKLAR SAHTE ÇIKTI

Polis, Göllü’nün 1974 ve 1980 yılları arasında çalıştığı hastanelerdeki imza ve el yazısı örneklerini hastane arşivlerden çıkarttı. İmzalar karşılaştırıldı. Ancak evlat edinme belgesindeki imzanın sahte olduğu anlaşıldı. Soruşturmayı derinleştiren polis, miras davasına sunulan ‘Evlat edinme kararını’ verdiği öne sürülen emekli hakime de ulaştı. “Akıl sağlığı yerinde” raporu alınan hakimin yazı ve imza örnekleri alındı. Bilirkişi incelemesinde evlatlık belgesi üzerindeki hakim imzasının ve evrakın sahte olduğu belirlendi.

Fiziki delillerin toplanmasının ardından polis, İstanbul ve Sakarya’da 6 adrese baskın düzenlendi. Noter Başkatibi Ayhan K., kaportacı Ahmet K., olayla ilgisi bulunduğu ve kira paralarını paylaştıkları öne sürülen tercüman olarak çalışan Tamer O. ile bir hukuk bürosunda çalışan Murat G. gözaltına alındı. Müthiş bir kurmaca ile doktor Göllü’nün servetini üzerlerine geçiren şüphelilerin sorgusu emniyette sürüyor.
Habertürk Gazetesi

Okumaya Devam Et

Yaşam

Uçak Kazasının Sürpriz Bir Tanığı Ortaya Çıktı

11 kişiye mezar olan Başaran Holding’e ait özel jetin kaza nedeni esrarını korurken, sürpriz bir tanık ortaya çıktı.

MedyaKafa

Tarih:

|

Yayınlayan:

11 kişiye mezar olan Başaran Holding’e ait özel jetin kaza nedeni esrarını korurken, sürpriz bir tanık ortaya çıktı. Aynı saatte İran üzerinde bulunan THY uçağının pilotunun, “Jeti gördüm, normal seyrediyordu. Birden gözden kayboldu” dediği öğrenildi

İran’da düşen Başaran Holding’e ait uçakla ilgili sürpriz bir tanık ortaya çıktı. THY’ye ait Boeing 777 uçağının, aynı saatlerde İran üzerinde uçuş yaptığı ve pilotun olaya tanık olduğu öğrenildi. Pilotun, “Jeti gördüm, normal seyrediyordu. Birden gözden kayboldu” dediği kaydedildi. Kazayla ilgili olarak pilotla daha ayrıntılı bir görüşme yapılacağı kaydedildi.

İstanbul’a gelmek üzere Birleşik Arap Emirlikleri’nden havalanan Başaran Holding’e ait özel jet İran’da düşmüş, kazada 3’ü mürettebat, işadamı Hüseyin Başaran’ın kızı 28 yaşındaki Mina Başaran ile 7 kız arkadaşı toplam 11 kişi yaşamını yitirmişti. Cenazelerden 10’u, Türkiye’ye getirildi ve Adli Tıp Kurumu’nda da DNA eşleştirmesiyle ilgili gerekli çalışmalar tamamlandı. Kazayla ilgili de önemli bir gelişme yaşandı. THY’ye ait Boeing 757 uçağının, aynı saatlerde İran üzerinde uçuş yaptığı ve pilotun olaya tanık olduğu ortaya çıktı. Gazete Habertürk’ten Olcay Aydilek’in haberine göre İran üzerinden İstanbul’a uçtuğu belirtilen pilotun, “Jeti gördüm, normal seyrediyordu. Birden gözden kayboldu” dediği belirtildi. Pilotla daha ayrıntılı bir görüşme yapılacağı kaydedildi.

Hürriyet Gazetesi

Okumaya Devam Et

Yaşam

Dolandırıcılar Engelli Vatandaşlarımızı Hedef Seçti

Ankara’da engelli vatandaşlarımızı hedef seçen bir çete 11 milyon liralık vurgun yaptı.

MedyaKafa

Tarih:

|

Yayınlayan:

Ankara’da engelli vatandaşlarımızı hedef seçen bir çete 11 milyon liralık vurgun yaptı. Özellikle sağır ve dilsizleri hedef alan çetenin 19 şüphelisi için operasyon düzenlendi.

Ankara’da 160 sağır ve dilsiz vatandaş, kooperatif kurmak bahanesi ile dolandırıldı. Bu vatandaşlardan yaklaşık 11 milyon lira alan çetenin üyesi 19 kişiyi yakalamak için emniyet güçleri operasyon düzenledi. Şuana kadar olayla ilgili 8 kişi gözaltına alındı.

Olayla ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı.

“Cumhuriyet Başsavcılığımızca 160 sağır ve dilsiz vatandaşı kooperatif kurmak bahanesi ile dolandıran ve toplanan paraları zimmetine geçiren 19 şüpheliye yönelik operasyon düzenlenmiştir. Operasyon kapsamında şu ana kadar 8 şüpheli gözaltına alınmıştır. Şüphelilerin mağdurları toplam 11 milyon TL dolandırarak bu paraları zimmetine geçirdikleri tespit edilmiştir.”

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar