Connect with us

Yarışma

Survivor 2019 yarışmacı adayları favorilerinden Emin Günenç kimdir ?

MedyaKafa Basın

Published

on

Survivor 2019’da kimlerin yarışacağı merak ediliyor, Acun Ilıcalı tarafından yapılan açıklamayla Survivor 2019’da yer alacak yarışmacı adayları belli oldu. Survivor’da bu sene farklı bir sistem uygulanacak ve yarışmacılar anketle belirlenecek. Acun Ilıcalı, O Ses Türkiye yarışmasında Survivor’ın 2 Şubat’ta başlayacağını açıkladı. Survivor 2019 Türkiye-Yunanistan yarışmasında 30 yarışmacı adayı belli oldu.

 

Survivor 2019’un başlangıç tarihi açıklandı! Survivor 2019 yarışmacı adayları belli oldu…Survivor 2019 yarışmacı adayları favorilerinden Emin Günenç’i markaja aldık…

Favori adaylardan Emin Günenç 24 yaşında, Marmara Üniversite Makine Ressamlığı bölümünden mezun, ama masa başı iş sevmiyor, en büyük hayali futbolcu olmaktı, fakat yaşadığı sakatlıklardan dolayı bu gerçekleşemedi. Oyunculuğa olan yeteneğini keşfetti, oyunculuk okullarından dersler aldı, bazı yönetmenlerin workshop’larına katıldı, Reklam, Dizi , ve Dergi deneyimleri oldu, Hedefi oyunculukla kariyerini devam ettirip bu alanda iyi yerlere gelebilmek..

 

Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yarışma

Modaya Yön Verecek Genç Tasarımcıların Yarıştığı İDMİB “3. Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması” Finalistleri Belli Oldu

MedyaKafa Basın

Published

on

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) tarafından Türk ayakkabı sektörünün yaratıcı gücünü desteklemek ve genç tasarımcıları sektöre kazandırmak amacıyla düzenlenen “3. Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması” finalistleri belli oldu. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek yarışmada kadın ve erkek ayakkabı tasarımı kategorilerinde, yarışmacılara finalde toplamda yaklaşık 100 bin lira para ödülü, yurt dışında eğitim fırsatı ve birinci olan tasarımcılara “Vitrin Ödülü” ile tasarımlarını mağazada satışa sunma fırsatı verilecek.

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin (İDMİB), katma değeri yüksek ihracatı artırmak, Türk ayakkabı sektörünün yaratıcı gücünü desteklemek, özgün tasarımları teşvik etmek, modaya yön vermek ve genç tasarımcıların sektöre kazandırmak amacıyla düzenlediği “3. Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması” nın ilk finalistleri belli oldu. Ticaret Bakanlığı koordinatörlüğünde düzenlenen yarışmada; mesleki lise, üniversitelerin lisans bölümü öğrencileri, akademisyenler ve profesyoneller, ihraç edilebilecek ve sektöre katma değer sağlayacak kadın ve erkek ayakkabı tasarımları ile yarışıyorlar.

Jüride; İslam Şeker, Güven Karaca, Hakan Yıldırım, Bilge Köprülü, Erkan Zandar, Abdulsabur Endican, Tan Erdoğdu, Mehmet Yücebaşoğlu, Özlem Kaya, Mehtap Elaidi, Zeynep Üner, Kaner Kıvanç, Seda Lafçı, Raf Stesmans, Tamer Yılmaz, Ezgi İçel Apa, Hakan Bahar, Mahizer Aytaş, Eda Mutuşoğlu yer alıyor.

Toplam 113 yarışmacı arasından jüri değerlendirmesi ile seçilen 10 tasarım arasından her iki kategoride ilk 3’e kalan tasarımlar 10 Ekim’de düzenlenecek Ödül Töreni’nde açıklanacak. Özgün tasarımları ile finale kalan tasarımcılar; Cansu Çitak, Dila Korkmaz, Ece Pınar Demirel, Gamze Gürtaşar, Melih Öz, Alparslan Şendağlı, Kaan Eratalay, Oğuzhan Altay, Oya Cevizkaya, Yunus Emre Yürekli oldu.

Kadın ve erkek kategorileri birincileri 15 bin TL, ikincileri 10 bin TL, üçüncüleri 5 bin TL ve tüm finalistler dijital çizim tableti ile ödüllendirilecek. İlk üçe giren yarışmacılardan Ticaret Bakanlığı’nın uygun göreceği isim, yurt dışı eğitim ödülünün de sahibi olurken, yarışmada birinci olan tasarımlar anlaşmalı firmaların vitrinlerinde sergilenerek satışa sunulacak.

Genç tasarımcıların sektöre kazandırılmasının katma değerli ihracatı artıracağına vurgu yapan İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkan Yardımcısı İslam Şeker, “İDMİB olarak 3’üncüsünü düzenlediğimiz ayakkabı tasarım yarışmasının bugün ikinci jüri değerlendirmesini gerçekleştirdik. Kadın ve erkek kategorilerinde toplam 10 finalistimizi belirledik. Ayakkabı tasarım yarışmamızdaki temel amacımız, sektörümüzün uluslararası rekabetçi yanını güçlendirmek. Sektöre yeni bir ivme, yeni bir bakış kazandıracak genç yetenekleri keşfetmek ve onları sektöre kazandırmak. En nihai hedefimiz; ayakkabı sektörünün var olan imalat gücünün yanına Ar-Ge, tasarım, inovasyon ve markalaşmayı daha güçlü bir şekilde ekleyerek ülkemizi ayakkabıda üretim ve moda merkezlerinden biri yapmak” şeklinde konuştu.

Continue Reading

Öne Çıkanlar