Connect with us

Politika

Erdoğan, “Ey AP! Siz bu millete ne zamandan beri akıl vermeye başladınız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti Erzurum 6. Olağan Kongresi’ne katıldı.

MedyaKafa

Published

on

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Afrin’den askerlerinizi çekin” diyorlar. Ey AP! Siz bu millete ne zamandan beri akıl vermeye başladınız. O aklı kendinize saklayın
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün AK Parti Erzurum 6. Olağan Kongresi’ne katıldı. İşte Erdoğan’ın, kongrenin yapıldığı Yakutiye Buz Hokey Salonu’nda ve önünde partililere yaptığı konuşmaların satırbaşları;
3.5 milyon Suriyeliye 7 senedir ev sahipliği yapan biziz. Kapıları açıp gönderseydik kaçacak delik arayacaktınız, delik. Bize yalvardınız, aman kapıları açmayın diye. Biz insanlık yaptık. Ama siz insanlıktan anlamıyorsunuz ki. Şu anda da istediğiniz kararı alın. Bir kulaktan girer, öbüründen çıkar. Sizin aldığınız kararların zaten kıymet-i harbiyesi yok. Bizim eskilerimizin bir sözü var ya, ‘Benim oğlum bina okur, döner döner yine okur. Bunlar bu. Bunlar maksuda geçemediler, hala binadalar. Ama biz aldık başımızı gidiyoruz, evelallah…
Afrin’de de sona doğru geliyoruz. Birileri AP’den meydan okuyor. ‘Askerlerinizi çekin oradan’ diyorlar. Ey AP! Siz bu millete ne zamandan beri akıl vermeye başladınız, o aklı kendinize saklayın.

NAMERTE KAÇMAK YAKIŞIR
Afrin’de asla sivil insanlarla işimiz yok. Suriye topraklarında bizim işimiz yok. Biz Suriye topraklarında mazlum, mağdur insanları kurtarıyoruz. O namussuzların Afrin’den kaçmak isteyen sivillere nasıl zulmettiklerini gördünüz değil mi? Ama ne oldu? İninize girdik, gireceğiz. Nereye kaçarsanız kaçın, kovalayacağız. Çünkü namerde kaçmak, merde kovalamak yakışır.

MENBİÇ’İ BEKLETMEYECEĞİZ
Türkiye, Afrin meselesini büyük ölçüde çözmüş durumda. Şu ana kadar Afrin bölgesinin dörtte üçünde kontrolü sağladık. Cerablus, El Rai, Bab orada 2 bin kilometrekarenin kontrolü bizde. Yaklaşık 140 bin o bölge insanı döndü ve kendi evlerine yerleşti. Şimdi burada da bin 500 kilometrekareye yakın bölgeyi kontrolümüze aldık. Afrin’in tamamını kontrolümüz altına alacağız ve Afrinliyi de oraya yerleştireceğiz. Bizim o topraklarda gözümüz yok ya.

780 bin kilometrekarelik topraklarımıza da, göz diktiler. Kimlerin göz diktiğini biliyorsunuz. Vicdansızlar! Hepinizin planları, programları elimizde. Bunların hepsini çıkarıyoruz, nasıl FETÖ’ninkini çıkartıyorsak, bunları da çıkartıyoruz.
Şimdi bir yandan İdlib tarafındaki gözlem noktalarını genişletip tahkim edecek diğer yandan Menbiç’e yöneleceğiz. ABD terör örgütüyle birlikte Menbiç’i boşaltırsa bu işi çok daha kolay yaparız. Menbiç’teki kardeşlerimizi bekletmeyeceğiz. Menbiç konusunda ABD yönetiminde sürekli değişiklikler olduğu için yeni gelen kadronun nasıl bir yol izleyeceğini bilmiyoruz. Amerika Menbiç’te niye vardı, DEAŞ’ı oradan kovmak için değil mi? Peki şu anda Menbiç’te DEAŞ var mı? Sayın başkan bana dedi ki yok. Peki kim var sayın başkan? PYD, YPG onları çıkarıyor musunuz, 3 ayda çıkarırız. Çıktı mı hayır onlar da çıkmadı. Kendilerine dedik ki bunları Fırat’ın doğusuna sürün, Fakat Fırat’ın doğusuna bunları sürmediler. Yine aynı yerde bunları tuttular ama biz oyalanmaya gelemeyiz. Ne siz oraya girin ne biz girelim. Oranın sahibi Araplar. Bırakalım onlar girsin. Biz onlara güvenlik yardımı verelim, bunu söyledik.
ABD’YE: GÖLGE ETME YETER
Biz sadece teröristleri oradan kovmakla kalmıyoruz, bu bölgeleri asli sahipleri olan Suriyeli kardeşlerimiz için yaşanabilir hale getiriyoruz. Menbiç’te de aynısını yapacağız. Şayet Amerika terör örgütü mensuplarıyla Menbiç’i boşaltırsa bu işi çok daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştiririz. Bunların zaten bize en küçük destekleri olmayacak. Onlardan ihsan istemiyoruz, gölge etmesinler yeter.

İCAZET BEKLEMEYİZ
Afrin’i teröristlere dar eden kahramanlarımızı görüyorsunuz değil mi? Irak sınırlarımızı kar, kış, dağ, taş demeden hallaç pamuğu gibi atan, teröristleri inlerinde bulup imha eden aslan parçalarını görüyorsunuz değil mi? Türkiye artık kendi güvenliği, geleceği için, bin yıllık kardeşleri yardıma ihtiyaç duyduğunda kimseden icazet beklemeden harekete geçebilecek imkana, güce, dirayete sahip bir ülkedir. Sınırlarımız boyunca terör koridoru oluşturmaya çalışanlar biz sahaya girince birdenbire başımıza barışsever, hümanist kesildiler. Biz o teröristleri işgal ettikleri yerlerden mutlaka çıkaracağız.

KAPI KULU MU ZANNETTİN!
Hala da 4 milyona yakın sığınmacıya ev sahipliği yapıyoruz. AB önce 3 milyar euro, ardından bir 3 milyar euro, ama ne yazık ki daha birincisi bile gelmedi. Biz de ne diyoruz? Verirseniz verirsiniz, vermezseniz vermezsiniz. Siz bu milleti kapı kulu mu zannettiniz? Biz eğer sizden gelecek olan avroları falan bekleyecek olsaydık 4 milyon insan şu anda sefaletin ötesinde ölümler halkasına ilave olurdu. Ah ah hani diyor ya şair ‘ne günlere kaldık ey gazi hünkar eşek vezir olmuş katır silahtar’ durum kötü. Kurduğumuz kamplar ortada, kurmaya devam ediyoruz.

FETO! DADAŞLAR SENİ ERZURUM’A SOKMAZ
“FETO, Erzurum’un bir köyünden çıkmıştı, değil mi? 99’da Pensilvanya’ya kaçtı. Georgeler karşıladı onu. Şimdi hala orada. Niye dönemiyor? Hadi dön gel. Sen artık dönsen şimdi artık Dadaşlar sokmaz buraya. Niye? Sen bu ümmeti, milleti parçaladın. Dadaşların içerisinden bu milleti, bu ümmeti parçalayan çıkmaz. Onun için sen yerini buldun…

Sabah Gazetesi

Politika

Malatya Büyükşehir Belediyesine ilk Aday Av. Ali Bakan Adaylığını Açıkladı

MedyaKafa Basın

Published

on

2014 yerel seçimlerde Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine talip olmuş bu konuda çalışmalarımızı yapmıştık. Önümüzdeki 31 Mart 2019’da yapılacak olan Mahalli İdareler Seçiminde Ak Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yeniden aday olma kararı almış bulunmaktayız.

Malatyalıyım, Malatya’nın tüm bileşenleri ile yani Ak Parti milletvekillerimiz , il başkanım , ilçe başkanlarım, kadın kolları, gençlik kolları ve tüm teşkilat mensupları ile AK PARTİYE Malatya’da en yüksek noktaya yükseltmek için birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız.

Allah nasip eder, görev bize tevdi edilirse teşkilatlarımızla uyumlu bir şekilde el ele kol kola Malatya ya hizmet edeceğiz.

Yani Başkanımızın “ Gönül Belediyeciliği” emirlerini en güzel şekilde hayata geçireceğiz.

2014 Mahalli seçimlerinde aday adaylığımız için Malatya halkı tarafından büyük bir teveccüh gösterilmişti, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler seçiminde de; Malatya halkının, çevremizin, yakın dostlarımızın talep ve teşvikleri ile Cenab-ı Allahın da inayeti ile Belediye başkanlığı görevine talip olmuş bulunmaktayız. Görev verildiği takdirde şahsım ve ekibim olarak devam eden yatırım ve hizmetlerin tamamlanması noktasında gayret sarf etme düşüncesindeyiz. Bunun yanında hayata geçirmeyi planladığımız projelerimizle Malatyamızı daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için kentin tüm bileşenleri ile birlikte elele vererek gece gündüz gözetmeden çalışmak arzusundayız . Bu amaçla hazırlamış olduğumuz projelerimizi zamanı geldiğinde Malatya kamuoyu ile paylaşmayı düşünmekteyiz.

Çalışmalarımızda Malatya’mızı bir bütün olarak tasavvur edip kentin her noktasına eşit mesafede hizmet sunmaya, Büyükşehir Belediyemizin uhdesinde yapılan yatırımlarla, alt yapısıyla, üst yapısıyla, kent bilinciyle, kentlilik duruşuyla, sosyal kültürel projeleriyle, altyapı ve sportif çalışmalarıyla tüm Türkiye’de adından söz ettiren bir belediye oluşturmak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız. Bu konuda amacımız Malatyamızı daha yaşanabilir, insanların güven ve huzur içerisinde vakit geçirdiği, ulaşımdan sosyal yaşama, eğitimden sağlığa, kültürden üretime, altyapıdan üstyapıya bütün hizmetlerin eşit ve adil bir şekilde kentin her yanına dağıldığı bir huzur kenti haline getirmek adına aday adayı olma kararı aldık.

Allah’ın inayeti ve Malatyalı hemşerilerimizin desteği ile seçilir isek Malatya’mıza hizmet etmekten şeref duyacağız. Halkımıza layık olmak için haktan adaletten ve eşitlikten ayrılmadan tüm kesimlerini kucaklayarak hizmet edeceğiz.

Ak Parti çatısı altında Malatya’mızdaki birlik ve beraberliği artırarak memleketimize hizmet etmek için böyle bir karar almış bulunmaktayız. Daha yaşanabilir bir Malatya için sosyal ve kültürel belediyecilik anlayışıyla; birlik ve beraberlik içinde ülkemiz üzerindeki oynanan oyunların da farkında olarak el ele, kol kola, gönül gönüle kenetlenme, bir olma, diri olma, iri olma amacıyla, Sayın Cumhurbaşkanımızın hedeflediği 2023, 2051,2071 hedeflerine yürüyen güçlü Türkiye’yi inşasında yer almak için aday adayı olmaya karar verdik. Bu nedenle de, 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Malatya Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı niyetimizi Malatyalı hemşerilerimizle paylaşmak ihtiyacı hissettik. 4 yıl öncesinde olduğu gibi bu dönem de Malatyalı hemşerilerimizin taleplerine kayıtsız kalamadık. Öncelikle ben değil biz diyerek AK Parti’ye gönül vermiş halkımızın sesi olmak için aday adayıyız. Rabbim çıkmış olduğumuz bu yolda başta ülkemiz olmak üzere, ilimize ve ilçelerimize hizmet etmeyi bizlere nasip eder inşallah

Continue Reading

Politika

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan TİM Başkanı Gülle’ye kutlama ziyareti

MedyaKafa Basın

Published

on

Yeni dönemde hedef ülke ekonomisini birlikte güçlendirmek

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan TİM Başkanı Gülle’ye kutlama ziyareti

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle’yi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Gülle ve Hisarcıklıoğlu, ortak hedef olan ülke ekonomisinin daha da gelişmesi için birlikte mücadele edeceklerini söyledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle’yi makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. On yedi yıl aradan sonra ilk kez gerçekleştirilen bu ziyaret, iki kurumun yeni dönemde ortak projeler gerçekleştireceğinin sinyallerini verdi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ziyarette yaptığı açıklamada Türkiye’nin ihracatının artırılması açısından TİM’e çok büyük bir görev düştüğünü belirterek, “Önümüzdeki dönemde yeni hükümetin programında zaten ihracat odaklı büyüme yer alıyor. İsmail Gülle’nin ve arkadaşlarının, yeni heyecanla en iyisini yapacağına kalpten inanıyorum. Bu kapsamda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak TİM ile beraber olup, birlik ve beraberlik içeresinde hedeflere ulaşma konusunda her zaman çalışacağımızı bildiriyorum” dedi.

TOBB Başkanı Hisarcıkıoğlu’nun büyük bir nezaket gösterdiğini dile getiren TİM Başkanı İsmail Gülle de kurumlar arasındaki iş birliğini en iyi şekilde geliştirip, tüm güçleri ile ülke hedeflerine ulaşma konusunda birlikte çalışacaklarını söyledi. İsmail Gülle, “Türkiye sanayisinin, Türkiye ihracatının ve ekonomisinin gelişmesi için her iki kuruma da önemli görevler düşüyor. Sayın Başkanın ziyareti bu anlamda büyük önem taşıyor. Kendisine teşekkür ederim. TİM olarak TOBB ile birlikte aynı hedefe ulaşmak için var gücümüzle çalışacağız” diye konuştu.

Continue Reading

Basın

İBB’li Tekvandocular Akdeniz Oyunları’nda 2 Altn Madalya Kazandı

MedyaKafa Basın

Published

on

İBB’li Tekvandocular Akdeniz Oyunlarında 2 Altn Madalya Kazandı

İspanya’nın Tarragona şehrinde devam eden 18. Akdeniz Oyunları’nda milli takım adına mücadele eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları Rukiye Yıldırım ve İrem Yaman tekvando branşında altın madalya kazandı.

Bayanlar 49 kiloda mücadele eden milli sporcumuz Rukiye Yıldırım, çeyrek finalde Tunuslu Ikram Dhahri’yi 24-9, yarı finalde ise Faslı Oumaima El Bouchti’yi 33-15 yenerek finale yükseldi. Finalde Hırvat Kristina Tomiç’i 12-11 yenen Rukiye Yıldırım 2018 Akdeniz Oyunları’nda altın madalya kazandı.

Bayanlar 57 kiloda mücadele eden diğer milli sporcumuz İrem Yaman, çeyrek finalde Fransız Laurygan Celin’i 16-4 yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde İspanyol Marta Calvo Gomes’i de 7-3 ile geçen Yaman adını finale yazdırdı. İrem Yaman finalde Mısırlı Radwa Elsayed Nada’yı da 8-0 farklı yenerek altın madalyaya uzandı.

Kadınlar judoda ise 63 kiloda Büşra Katipoğlu, çeyrek finalle başladığı karşılaşmasında İspanyol rakibini waza-ari puanıyla yendi. Yarı finalde İtalyan rakibine yenilen Katipoğlu bronz madalya karşılaşmasında Kosovalı F. Laura’yı ipponla yenerek bronz madalyayı ülkemize getirdi.

İBB SPOR KULÜBÜ SPORCULARI TOPLAM 13 MADALYAYA ULAŞTI

Tekvando branşında aynı şampiyonada diğer sporcularımız Nafia Kuş +67 kiloda, Deniz Dağdelen 58 kiloda ve Hakan Reçber 68 kiloda 1 Temmuz’a kadar madalya mücadelesi verecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları devam eden Akdeniz Oyunları’nda toplam 13 madalya kazandı. Tekvandoda 2 altın, Karatede 1 altın, 2 gümüş, 2 bronz; Halterde 2 altın, Güreşte 2 altın, Badmintonda 1 altın ve Judoda 1 bronz madalya olmak üzere toplam 13 madalyayı ülkemize getirdi.

Continue Reading

Öne Çıkanlar