Connect with us

Kültür & Sanat

Çınar Filminin Özel Gösterimi Gerçekleşti

MedyaKafa Basın

Published

on

YAŞANMIŞ BİR HAYAT HİKAYESİ:

 

“ÇINAR”

Mustafa Karadeniz’in yazıp yönettiği, gerçek yaşam hikayesinden esinlenen “Çınar” filminin özel gösterimi geçtiğimiz akşam yapıldı. Hollywood, Londra, Kiev, Kazakistan, Antalya ve Malatya olmak üzere çok sayıda festivalden ödül alan film, gösterimde izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.
Yönetmen Mustafa Karadeniz’in kendi hikayesinden yola çıkarak kaleme aldığı Çınar filmi, Sarıkamış’ta çekildi. Asiye Kefeli ortak yapımcılığında ve Bisse ana sponsorluğundaki film, engelli çocuğu olan bir ailenin yaşam mücadelesini anlatıyor. Görüntü yönetmenliğini Olcay Oğuz’un üstlendiği, 12 Nisan’da vizyona girecek olan Çınar, evlerinde dört duvar arasında mahsur kalan engelli gençleri yüreklendirmeyi, onların inandıkları zaman neler başarabileceklerini gözler önüne sermeyi amaçlıyor.
Gösterim gerçekleşmeden önce misafirlerine konuşma yapan Mustafa Karadeniz: “Filmi Kars’ta 45 kişi, -45 derecede ve 45 günde çektik. Bu ekip olmazsa zaten olmazdı. Çekimlerde zorlu anlar yaşadık. Çok meşakkatli olan bu işin üstesinden ekipçe geldik. Ayrıca başından beri desteklerini esirgemeyen Asiye Kefeliye de teşekkürlerimi sunuyorum. Bugünlere gelmemde çok büyük desteği olan manevi abim Bisse Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kefeli’ye de herkesin huzurunda teşekkürler. O olmasaydı buralarda olmam zordu. ”dedi.
Amacım Engelli Ailelerini Yüreklendirmek
Hikayesinin baş kahramanın annesi olduğunu vurgulayan Karadeniz: “Ben herkesin huzurunda anneme teşekkür ediyorum. İlkokul 5. sınıfa kadar beni okula sırtında taşıdı. O olmasaydı bu hikaye olmazdı. Annemin adı Çınar, filmimiz de adını annemden alıyor. Benim bu filmde tek amacım bir tane dahi olsa engelli aileyi yüreklendirebilmek. Bunu başarabilirsem ne mutlu bana” dedi.

çınar filmi ile ilgili görsel sonucu
Kanyon AVM’de gerçekleştirilen özel gösterime iş ve sanat dünyasından da çok sayıda isim katıldı. Mustafa Karadeniz ve Asiye Kefeliyi bu özel günde yalnız bırakmayan isimler arasında; Demet Sabancı, Süleyman-Nurcan Çetinsaya, Nuri-Tuğba Develi, Nuri-Nesrin Tuna, Ziya-Filiz Yılmaz, Hulusi-Şeyda Toprak, Oğuz-Pınar Erez, Bülent-Gaye Alacalar, Emin-Şehnaz Akbaşoğlu, Orhan Gencebay-Sevim Emre, Oya Anlar, Berat Aşçıoğlu, Özlem Zehebi, Ramazan Baş, Semra Çetinkaya, Coşkun Bayraktar, Yüksel Çengel, Neşe Sert, Ekin Koç, Ece Çeşmioğlu vardı.

Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Kültür & Sanat

Türk sanatının gurur buluşması

MedyaKafa Basın

Published

on

Gaye Donay, sahibi olduğu Maji Luxury Art Gallery&Event’te düzenlediği davetle, Türk çağdaş sanatçılarını bir araya getirdi.

Türk sanatının gurur buluşması

Sanata olan düşkünlüğüyle tanınan Gaye Donay, sahibi olduğu Maji Luxury Art Gallery&Event’te düzenlediği davette, Türk çağdaş sanatın önemli temsilcilerini, buluşturdu. Geceye, Alaettin Aksoy, Doğan Paksoy, Özdemir Altan, Nur Koçak, Süleyman Saim Tekcan, Tomur Atagök, Balkan Naci İslimyeli, Cem Sağbil ve Maria Kılıçlıoğlu Baraz’ın da aralarında bulunduğu, önemli sanatçılar katıldı.

Etkinliğe ev sahipliği yapan iş insanı, “Uzun yıllar bir araya gelemeyen sanatçılarımızı bu etkinlikte buluşturmayı ve ülkemizin son yıllarda sadece ticari bir unsur haline gelerek, yıpratılan sanat ortamının hak ettiği kaliteye ve değere kavuşmasını amaç edindik. Gerçekleştireceğimiz çok özel programlar ve projelerle, ülkemizin sanat ortamına kaliteli ve saygın bir kimlik kazandırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Milliyet/Atılay KANDEMİR

Continue Reading

Gündem

“Diriliş Ertuğrul” Dizisi Türkiye Ve Dünya Sosyal Medya Gündemine Taht Kurdu!

MedyaKafa Basın

Published

on

Yapımcılığını ve senaristliğini Mehmet Bozdağ’ın üstlendiği “Diriliş Ertuğrul” dizisi dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. 5. sezon 129.Bölümü ile ekranlara gelen dizi, her hafta olduğu gibi bu hafta da izleyiciyi ekranlara kilitledi. Çarşamba akşamlarının vazgeçilmezi reyting rekortmeni yapım, Türkiye ve Dünya sosyal medya gündeminde saatlerce zirvede kalarak Total, AB ve ABC1 alanlarında reyting ve share’i ile rakiplerine 3 katı fark atarak liderliğini korudu.

“Diriliş Ertuğrul” 129. bölümünde yine Türkiye ve dünya sosyal medya gündeminde saatlerce zirvede kalarak, taht korudu. Diziye yeni katılan oyuncular Sırma karakteriyle Öykü Çelik ve Uranos karakteriyle Uğur Karabulut ile seyircisinden olumlu yorumlar aldı. Dizi boyunca 2,5 saat Türkiye ve dünya gündeminde ilk sırada yer aldı.

Çarşamba akşamlarının lider dizisi “Diriliş Ertuğrul”, her bölüm sürpriz dolu yenilenen kadrosu ve güçlenen konularıyla Türkiye ve dünyada izleyicisini arttırmaya devam ediyor. Total’de 15.48, AB’de 15.99, ABC1’de 18.31 reyting alan dizi rakiplerine oranla üç kat at daha çok izleniyor.

Dün akşamki 129. Bölümü ile liderliğini korumaya devam eden dizi, sosyal medyada da büyük yankı uyandırarak, 2 buçuk saat Türkiye ve Dünya gündeminde ilk sıralarda yer aldı. Her hafta izleyiciyi ekrana bağlayan dizinin bu haftaki yeni sürprizi İlbilge karakterinin kardeşi Sırma karakterini oynayan Öykü Çelik ve diziye yeni katılan Uranos karakterini oynayan Uğur Karabulut seyirciden tam puan aldı.

Yönetmenliğini Metin Günay’ın üstlendiği “Diriliş Ertuğrul”da Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan, İlker Aksum, Hande Soral, Didem Balçın, Cengiz Coşkun, Nurettin Sönmez, Ali Ersan Duru, Şafak Başkaya, Ayberk Pekcan, Kayra Şenocak, Arif Diren, Burçin Abdullah, Orçun İynemli, Emre Üçtepe, Öykü Çelik, Korel Cezayirli, Kerem Bekişoğlu ve Ali Buhara Mete’nin aralarında bulunduğu isimler rol alıyor.

85’in üzerinde ülkede izlenme rekorları kırarak Türkiye’yi temsil eden “Diriliş Ertuğrul” Türk televizyon tarihine hız kesmeden adını yazdırmaya devam ediyor. 5. Sezonun ilerleyen bölümlerinde izleyiciyi büyük sürprizler bekliyor.

 

Continue Reading

Basın

İstanbul Altın Zambak Ödüllerinde O Ödül Ali Burak Ceylana Geldi

MedyaKafa Basın

Published

on

Altın zambak ödülleri gecesinde en iyi sinema filmi kategorisi de ise İran-Türkiye ortak yapımı sinema filmi olan ‘Bana Bir Aşk Şarkısı Söyle’ sinema filmi ile oyuncusu Ali Burak Ceylan’a geldi.

Continue Reading

Öne Çıkanlar