Connect with us

Gündem

OKTOBERFEST HEYECANI BAŞLADI

Published

on

Ekim ayının heyecanla beklenen festivali “Oktoberfest İstanbul hosted by The Populist” bu yıl 3-6 Ekim tarihleri arasında Yapı Kredi bomontiada’da!

İlk olarak Almanya’da doğan ve zamanla dünyanın dört bir yanından gelen müzikseverlerin de katıldığı en popüler festivallerin başında gelen Oktoberfest, İstanbul’da 4.kez Yapı Kredi bomontiada’da kutlanacak.

Her yıl olduğu gibi birbirinden eğlenceli aktivitelere, ilgi çekici atölyelere ve müzik performanslarına ev sahipliği yapacak olan Oktoberfest İstanbul bu sene 3-6 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Festivale özel menüsü ve craft lezzetleriyle The Populist, %100 festival coşkusunu misafirlerine yaşatacak.

ADRES:
THE POPULIST (Yapı Kredi bomontiada) Birahane Sokak No:1/D Tel:0212 296 20 34

Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Gündem

Pikan Cevizli Lezzetler İstanbul Kahve Festivali’ne Damga Vurdu

Published

on

Bu yıl altıncı yılını kutlayan İstanbul Kahve Festivali 19-22 Eylül tarihleri arasında Küçükçiftlik Park’ta misafirlerini ağırladı. Birçok farklı kahve markasının yer aldığı festivalde Yeme İçme İşleri standında pikan cevizli lezzetler büyük ilgi gördü.
“Tat, Uyum ve Deneyim” mottolarına odaklanan Yeme İçme İşleri’nin standında aktif karbon ve pikan cevizli dondurma, pikan cevizli biscotti, karamel,portakal tozu, pikan cevizli şeker ilavesiz lokum, pikan cevizli çavdar ve pikan cevizli ekşi maya ekmeği katılımcılardan tam not aldı.
Yeme İçme İşleri standında; Dondurmino, Le Fırın, Bröd gibi alanında uzman markalar, hazırladığı pikan cevizli ikramlarla ziyaretçilerin kahvelerine lezzet kattı.

Continue Reading

Gündem

Dünyada bir ilk olan DenizBank Çocuk Operası ile düşler sahneye çıkıyor.

Published

on

DenizBank’ın çocukların sosyal ve kültürel yaşama daha fazla dahil olmasına destek sunmak amacıyla hayata geçirdiği; profesyonel opera solistleri ve çocuk korolarında yer alan yetenekli koristlerden oluşan ‘DenizBank Çocuk Operası’ perdelerini açtı.

Opera alanında bir ilk olan ve çocuklara sanat alanında yaratıcılıkları ile hayal güçlerini genişletebilecekleri daha fazla alan açma yönünde önemli bir platform sunan DenizBank Çocuk Operası, ‘Papagenolar’ adlı temsil ile çocukların düşlerini sahneye taşıyor.

Caner Akın’ın rejisörlüğünde, orkestra şefi Zdravko Lazarov yönetiminde ve allaturca’nın yapımıyla 22 Eylül’de sahneye konan esere, Avrasya Oda Orkestrası eşlik etti. Temsil 5 Ekim’de yine sanatseverler ile buluşacak.

DenizBank’ın, ülkemizin kültür ve sanat yaşamına yeni zenginlikler katmak yönündeki misyonu çerçevesinde çocukları operayla tanıştırmak üzere hayata geçirdiği ‘DenizBank Çocuk Operası’ ilk gösterimiyle sanatseverlerle buluştu.

22 Eylül’de Zorlu PSM – Turkcell Platinum Sahnesi’nde seslendirilen ‘Papagenolar’ isimli eser izleyicilerden büyük beğeni topladı. Caner Akın’ın rejisörlüğünde, Orkestra şefi Zdravko Lazarov yönetiminde ve allaturca’nın yapımıyla sahneye konan ‘Papagenolar’a Avrasya Oda Orkestrası eşlik etti. Temsilde yer alan çocuk korosunu ise çocuk korosu şeflerinden Güneş Kaya çalıştırdı.

Dünyada bir ilk olan DenizBank Çocuk Operası ilk temsiliyle 5 Ekim’de yeniden sahnede

DenizBank Çocuk Operası’nın ilk temsili ‘Papagenolar’, Mozart’ın Sihirli Flüt Operası’ndan ilhamla kurgulanırken, doğa ve insan sevgisini öne çıkarıyor. Temsil 5 Ekim’de Zorlu PSM – Turkcell Platinum Sahnesi evsahipliğinde bir kez daha sanatseverlerle buluşurken, yıl sonuna kadar ayrıca 2 Kasım ve 22 Aralık tarihlerinde de sahneye taşınacak.

“Daha yaşanır bir dünya için kültür sanata katkı sunmak sosyal sorumluluğumuz”

Temsil dolayısıyla bir konuşma gerçekleştiren DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, gelecekte çalışanlarının çocuklarının da görev almayı arzu edecekleri bir kurum yaratabilmenin, bankanın kurulduğu ilk günden bu yana en büyük düşlerinden biri olduğunu belirtti. Ateş konuşmasına şöyle devam etti; “Çocuklarımızın insani değerlerini yüceltmek; kalplerine kültür-sanat sevgisinin tohumlarını erken yaşlarda ekmek, ancak bizlerin rol modelliğimiz ve vereceğimiz ilhamla mümkün. Elbette yaptığımız işin gereği ticari bir yapıyız. Ancak bu gerçek, sorumluluk sahibi bir kurum olarak topluma karşı ödevlerimize sahip çıkmamıza, kültür-sanata yatırım yapmamıza engel değil. Tam tersine DenizBank’ın bu konudaki duruşu aslında sosyal sorumluluğun da ötesinde, toplumun her alanda gelişimine katkı sağlamaya adanmışlığın örneğidir. Bu düşüncelerle; bankamızın adını taşımasından gurur duyduğumuzu belirttiğim, dünyada bir ilk olan DenizBank Çocuk Operası’nın sahneye koyacağı eserin başrolünde çocuklarımızın yer almasından ve böylesi öncü bir projenin parçası olmaktan çok mutluyuz”.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan DenizBank Çocuk Operası Genel Sanat Yönetmeni Caner Akın ise şöyle konuştu; “Bugüne kadar bin kereden fazla sahnede performans sergiledim fakat şu an hissettiğim heyecanı anlatabilmem mümkün değil. Bu kadar fazla sahne üstünde yer aldıktan sonra bir hayal kurdum. Geleceğin büyükleri, yani sizler için. En iyisini sahnede görün, en güzelini arayın ve hayatınızda hep ileriye gidin diye. Bunun için en iyi opera sanatçılarıyla, opera şefleriyle, tasarımcılarla, psikologlarla ve kalbimizin en saf ve temiz duygularıyla çalıştık. Bu kurduğumuz hayali, çabaları da ancak DenizBank gibi kültür sanat hayatına yön veren, destek olan bir kurum ve dünyada çok az insanda olan vizyona sahip Sayın Hakan Ateş farkedebilirdi. Ve öyle de oldu. Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk özel çocuk operası kuruluşu olan DenizBank Çocuk Operası bugünden itibaren size her zaman en iyi çocuk operalarını, temsilleri sunacak. Ta ki sizler büyüyüp bu bayrağı teslim alana kadar. Sanat bizi her zaman daha ileriye götürecek, daha yukarıya taşıyacak”.

Continue Reading

Gündem

Diyabetli çocuk ve gençler ünlülerle basketbol oynadı “Sporla hayatımızda fark yaratıyoruz” mesajı verdi.

Published

on

Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği Turnuvası kapsamında Tip 1 diyabetli çocuk ve genç basketbolcular, bu yıl üçüncü kez ünlülerle “Arkadaşım Diyabet Basketbol Gösteri Maçı” yaptı. Tip 1 diyabetli çocukların herkes gibi spor yapabileceklerine dikkat çekmeyi amaçlayan gösteri maçı, bu yıl da Novo Nordisk Türkiye’nin koşulsuz desteğiyle, Diyabetli Çocuklar Vakfı (DİYAÇEV) ve Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği (TÜBAD) tarafından gerçekleştirildi

Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği (TÜBAD) Turnuvası kapsamında Tip 1 diyabetli çocuk ve genç basketbolcuların ünlülerle birlikte oynadığı “Arkadaşım Diyabet Basketbol Gösteri Maçı”nın üçüncüsü Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapıldı. Aralarında Alper Saruhan, Tamer Oyguç, Gürkan Açıkgöz, Erhan Güleryüz ve Tanju Eksik gibi sanat ve spor camiasından ünlü isimlere karşı oynayan Tip 1 diyabetli çocuk ve genç takımı maçı 36-26’lık skorla kazandı.

Novo Nordisk Türkiye’nin koşulsuz desteği ile Diyabetli Çocuklar Vakfı (DİYAÇEV) ve Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği (TÜBAD) tarafından sosyal sorumluluk kapsamında gerçekleştirilen gösteri maçıyla, Tip 1 diyabetli çocuk ve gençlerin de herkes gibi spor yaparak yaşamlarında fark yaratabileceklerine dikkat çekildi. TÜBAD Başkanı Çetin Yılmaz, “TÜBAD Turnuvası kapsamında bu yıl üçüncü kez oynanan ‘Arkadaşım Diyabet Basketbol Gösteri Maçı’ artık turnuvanın geleneksel bir etkinliği haline geldi.Gösteri maçı, Tip 1 diyabetli basketbolcu çocuk ve gençlerimizin spor hayatına devam ederek başarılı olabileceklerini tüm topluma gösteriyor” dedi.

Danimarka merkezli Novo Nordisk’in 96 yıldır geleceğe yön veren tedavilerle insan hayatını iyileştirmek için faaliyet gösterdiğini belirten Novo Nordisk Türkiye Genel Müdürü Dr. Burak Cem, Arkadaşım Diyabet Basketbol Maçı’nı ailesiyle birlikte izleyerek çocuklara destek verdi. Dr. Burak Cem, “Üç yıldır geleneksel hale gelen sosyal sorumluluk projesi Arkadaşım Diyabet Basketbol Gösteri Maçı’nı koşulsuz destekliyoruz. Ünlülerle oynanan bu gösteri maçının da sayesinde Tip 1 diyabetli çocuk ve gençlerin doğru ve etkin tedaviyle normal ve başarılı bir yaşam sürdürebileceğine dikkat çekmek istiyoruz. Tip 1 diyabet konusunda toplumda farkındalık yaratarak bu gençlerin karşılaştıkları sosyal, kültürel engelleri yok etmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

DİYABETLİ ÇOCUKLARIN EN BÜYÜK SORUNU TOPLUMUN DİYABETİ BİLMEMESİ
Toplumda sanılanın aksine diyabetin çocuklarda da görüldüğüne dikkat çeken Diyabetli Çocuklar Vakfı (DİYAÇEV) Başkanı Prof. Dr. Şükrü Hatun, günümüzde diyabetli çocuk ve gençlerin uygun tedaviyle normal ve başarılı bir yaşam sürdürebileceklerini söyledi. Çocuk ve gençlerin “Diyabetle Arkadaş” olarak yaşıtları gibi her şeyi yapabileceklerini belirten Prof. Dr. Şükrü Hatun, “Basketbol oyuncusu Alper Saruhan, ultra maratoncu Gürkan Açıkgöz ve Real Madrid oyuncusu Nacho Fernández gibi birçok diyabetli aynı zamanda birer başarılı sporcudur” dedi. Prof. Dr. Şükrü Hatun, şöyle konuştu:

“Diyabet tanı anından itibaren ömür boyu süren bir durumdur ve yıllar içerisinde pankreastan insülin salgılayan bezlerin kaybıyla seyreder. Toplum genelinde zannedildiği gibi diyabet, sadece bir yetişkinlerde görülmez. Çocuklar ya kendilerini bilmedikleri küçük yaşlarda ya da ergenlik dönemi başlangıcında diyabetle tanışır. Diyabet büyümelerini, büyüme de diyabetlerini etkiler. Diyabetle büyümenin zorluklarını göğüslemeye çalışsalar da çocuklar birçok sorun yaşar. Diyabetli çocukların ve gençlerin sorunlarından biri, toplumun Tip 1 diyabeti tanımaması, bilmemesidir. İlk kez Tip 1 diyabetli bir çocukla karşılaşanlar çoğu zaman onların normal bir yaşam sürdüremeyeceğini, sporcu ise spor yaşamına veda etmesi gerektiğini düşünür. Bazı iş yerleri Tip 1 diyabetli gençleri işe alma konusunda isteksiz davranır. Bütün bunlardan dolayı bazı çocuklar diyabetli oldukları bilinirse kendilerine farklı davranılacağı düşüncesinden bir türlü kurtulamaz. Oysa günümüzde diyabetli çocuk ve gençlerin uygun tedaviyle normal ve başarılı bir yaşam sürdürebilir ve herkes gibi spor yapmaya devam edebilir.”

TÜBAD Turnuvası kapsamında bu yıl TÜBAD Üyesi Doğan Hakyemez anısına yapılan 2. Gençler Turnuvası 18-20 Eylül, basketbolun duayen ismi Mehmet Baturalp anısına düzenlenen 13. TÜBAD Mehmet Baturalp Turnuvası ise 18-21 Eylül tarihlerinde Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Dev kulüplerin yeni sezona en ciddi hazırlığı olarak bilinen 13.TÜBAD Mehmet Baturalp Turnuvası’nda bu yıl Beşiktaş Sompo Japan, Galatasaray Doğa Sigorta, Tek Süt Bandırma ve Türk Telekom takımları mücadele etti. 18-20 Eylül’de yapılan 2.TÜBAD Doğan Hakyemez Gençler Turnuvası’nda ise Darüşşafaka Tekfen, Anadolu Efes, Fenerbahçe Beko ve Pınar Karşıyaka basketbol takımları karşılaştı.

Continue Reading

Öne Çıkanlar