Bizimle iletişime geçin

Etkinlik

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen #ibbsufest2018’de sosyal medyadan festivale destek olan fenomenler plaket ile ödüllendirildi.

MedyaKafa Basın

Tarih:

|

25 ÜLKEDEN BİNLERCE SPORCU
İSTANBUL SU SPORLARI FESTİVALİ’NDE BULUŞTU

Maltepe Orhangazi Şehir Parkı’nda 25 ülkeden 2500’ü aşkın sporcunun katılımıyla düzenlenen İstanbul Uluslararası Su Sporları Festivali, İBB Başkanı Mevlüt Uysal ile Gençlik ve Spor Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla son buldu. Flyboard sporcusunun yaptığı gösteri sonrası havada açtığı Türk Bayrağı ve İBB Bayrağı’nı Başkan Uysal ve Bakan Kasapoğlu’na teslim etmesi vatandaşlardan büyük alkış aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen #ibbsufest2018’de sosyal medyadan festivale destek olan fenomenler plaket ile ödüllendirildi.

Etkinlik

“anlar”

MedyaKafa Basın

Tarih:

|

Yayınlayan:

 

Gerçeği anlıyamaz ama yorumlayabilirsiniz.

Sezdiğiniz dünyanın karanlıkları içine tutulan fener, zihninizdeki sekansları algılatır. İnsanın yaşamsal dokusu ile evren arasındaki ince bağlar, birbirine denk olmanın görüngüsünü bize sunar. Bu görüngü anları (diğer ifadesiyle hakikatin karşılığı) izlenimler (kısa süre görülebilen anlar) sunar.

Ultrason dokuları ve rahim,fener tutulmuş alan imgesinden yola çıkan sanatçı. Hakikatlerin eş değerlerine projeksiyon tutulmuş “anlar”, izlenimler olduğunu söyler.

Massignon’ın “Müslüman şarkta, zaman yoktur anlar vardır” sözü ile çalışması arasında bağ kuran sanatçı, Tanpınar’ın “zaman, ne büsbütün içinde ne de büsbütün dışında olabildiğimiz yekpare geniş bir an, parçalanmaz bir akıştır” yaklaşımını benimser.

“Nokta”nın “nun”a doğru evrilmenin peşinde, rengi noktalarına ve harekete geçirmeye yönelik çağdaş bir arzu duyar. Yakaladığı anların “şeyler” arasında, gergin ve titreşimli muazzam zincir, yakınlık ipi, hakikatin manevi temsili, aynası olduğunu söyler.

“Gökyüzü boşluk karşısında ne ise karanlığa tutulan ışık, fener gibi sanatta hakikate tutulan ışık, onun soyut hali, sezilişidir”
Özge Koz

“İnsan vücudu, her zaman bir evren atlasının mümkün yarısı, bölünmez cevher “monad”ları onunla kurduğu yakınlıklarıdır”
Özge Koz

Sanatçı 1977 Ankara doğumlu .Gazi ünv.Mesleki Yaygın Eğitim fakültesinden 99′ da mezun olmuş aynı yıl İstanbulda resim ögretmenliğine başlamış 12 resim öğretmenliği yapmış .Halen çalışmalarına kendi atölyesinde devam etmekte .Uluslar arasi bienal ve çesitli karma resim sergilerine katilmistir.

Okumaya Devam Et

Etkinlik

MÜSİAD ve Pakistan Sarhad Ticaret Odası Ortaklığında Türkiye-Pakistan İş Forumu Düzenlendi

MedyaKafa Basın

Tarih:

|

Yayınlayan:

MÜSİAD ve Pakistan Sarhad Ticaret Odası ortaklığında, Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonumuz tarafından, Türkiye-Pakistan İş Forumu düzenlendi.

MÜSİAD ve Pakistan Sarhad Ticaret Odası ortaklığında, Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonumuz tarafından, Türkiye-Pakistan İş Forumu düzenlendi. Programda iki ülke arasındaki ticaret hacmi ve mevcut potansiyelin geliştirilmesine yönelik konular görüşüldü.

Toplantıya, MÜSİAD Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Adnan Bostan, Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin, MÜSİAD 3.Dönem Genel Başkanı Ömer Bolat, Pakistan Ankara Büyükelçisi M.Syrus Sajjad Qazi, Pakistan ve Türkiye’nin önde gelen iş insanları ve MÜSİAD üyeleri katıldı.

Forumda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Adnan Bostan, Pakistan ile Türkiye arasında her zaman gönül bağı olduğunu, bu dostluğun ülkeler arası anlaşmaların ve ticari ilişkilerin çok önünde geldiğini belirtti.

Pakistan MÜSİAD’ın Tarihinde Önemli Bir Yer Kaplıyor

MÜSİAD’ın tarihinde Pakistan’ın çok önemli bir yeri olduğuna dikkat çeken Bostan; Kurum olarak her yıl düzenlediğimiz ve bu yıl 22. sini organize edeceğimiz Uluslararası İş Forumu (IBF), “Müslüman İş Adamları Arasında Global İş Ağı” nın oluşturulması için kurulmuştur. Bu seçkin platformda, bizim partnerimiz ve en büyük destekçimiz Pakistan olmuştur. 1995 yılında ilk IBF’i Pakistan’da düzenledik. 2000 ve 2010 yıllarında da Pakistan’da IBF gerçekleştirdik. MÜSİAD olarak Pakistan’da temsilcilik ofisimiz olmaklar beraber, 6 dernekle de MoU anlaşması yaptık, iş birlikleri ve ortaklıklar gerçekleştirdik. Bunları değerlendirdiğimizde Pakistan’ın hem bizim hem de ülkemiz için ne denli önem arz ettiğini görebiliriz.” dedi.

Ticaretimiz Potansiyelin Çok Altında

Pakistan ile Türkiye arasındaki ticaret hacmine ilişkin olarak da konuşan Bostan şu ifadeleri kullandı:

“Pakistan, Türkiye’nin dünyadaki en önemli ticari partnerleri arasında yer almaktadır. İki ülke arasında ticaret hacmi 2011 yılında yaklaşık 1,1 milyar dolar ile en yüksek rakamına ulaşmış, 2016’da ise 610,4 milyon dolara gerilemiştir. Bu bağlamda, Türkiye ile Pakistan arasındaki mevcut dış ticaret hacmi her iki ülkenin potansiyelini yansıtmaktan çok uzaktır.

İşte tam bu noktada biz iş insanlarına büyük bir görev düşmektedir. Geçmişten gelen güçlük dostluk ilişkilerimizi, efektif bir şekilde ticari ilişkilerimize yansıtmalıyız. İki ülke arasındaki ticaret hacmini her iki ülkeye de fayda sağlayacak şekilde artırmalıyız. Bu programı düzenlemekte ki en büyük amaçlarımızdan biri de budur.”

“Uluslararası Organizasyonlarla Yeni İş Birliklerine Zemin Oluşturuyoruz”

Programda konuşan Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin, yeni iş birliklerine zemin oluşturmak adına uluslararası organizasyonlara imza attıklarını vurguladı. MÜSİAD’ın düzenlediği küresel ölçekli fuarlarla ilgili bilgi veren Güvercin şöyle konuştu:

“Dünyanın birçok noktasından önemli iş dünyası temsilcilerini bir araya getirdiğimiz Uluslararası organizasyonlarımızdan biri olan EXPO Turkey by Qatar fuarımızı, bu yıl ocak ayında, Katar’ın başkenti Doha’da düzenledik.

İki yılda bir düzenlediğimiz, dünyanın dört bir yanından, binlerce iş insanının katılım sağlayacağı 17. MÜSİAD EXPO’yu da, 21-24 Kasım tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştireceğiz. Bu vesileyle sizleri, 17. MÜSİAD EXPO’da görmekten memnuniyet duyacağımızı ifade etmek istiyorum.”

Program karşılıklı hediye takdimi ve fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Okumaya Devam Et

Etkinlik

MAJİ GALLERY & LUXURY EVENT Genç Sanatçılara Destek Oluyor..

MedyaKafa Basın

Tarih:

|

Yayınlayan:

Genç ressam Abdullah Torun resim sergisi 26.Temmuz.Perşembe günü Nişantaşı Maji Gallery de sanat severler ile buluşuyor. Açılış ve Kokteyle bir çok sanatçı ve iş insanı katılacak
Sanatçı, “Flu ve Gerçek” adını verdiği sergisinin ilk kişisel sergi olması sebebi ile büyük anlam taşıdığını belirtti. Hayatın derinliklerini tuale portreler aracılığı ile yansıttığını söyleyen Torun anlam arayışım sorgulamak ile sanat arasında bağ kuruyor ve ben bu sorgulama ile yeni renkler keşfediyorum diyerek çalışmalarına saygın ve prestijli bir galeri ile devam etmenin büyük güç verdiğini vurguladı.
Sergi 15 gün boyunca devam edecek.

İletişim: 0212 239 33 00

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar