Connect with us

Eğitim

Kişisel gelişim, Markalaşma, imaj yönetimi alanlarında takip edilesi 15 danışman

MedyaKafa Basın

Published

on

Her Anlamda Gelişim için 15 İnstagram Kanalı

” alt=”” aria-hidden=”true” />instaicin15kişi

Kişisel gelişim, kişisel gelişim, kişisel gelişim.. Her tarafımız bunu diyen insanlarla doluyor. Tamam bir anlamda haklılarda her sektörde olduğu gibi bu sektörde’de dolandırıcısı var. Hadi diyelim dolandırıcı değil de acaba gerçekten sana değer katacağını düşündüğün eylemleri yapmak istiyorsun da o insan acaba sana değer veriyor mu?  “Boş boş gezen, 3K-5K takipçisi var diye takip ettiğin ve deli gibi çekiliş yapan  ya da içi boş bilgiler vereninden tutun da neler neler..

Eee ne yapacağız? Gel ben sana 15 kişi vereyim onları takip et. 1 Yıl+ incelediğim insanlar.. Yani bizde bozuk,saçma, gereksiz bilgiye yer yok.. Hadi sana iyi okumalar…

1) Ömürden Sezgin

Nam-ı diğer “Marka Mühendisi

Markalaşma gün geçtikçe daha çok can yakıyor(Ülkemizde uluslararası marka yok da ondan).

2) Cozoneco

Cozone “startup firmaların ortak habitatı” olarak kendini tanıtıyor. Kesinlikle takibe değer.

Cozoneco 2. örnek

3) Hilmi Öğütçü

egirisim.com kurucusu. Girişimci ve girişimcilik sektörü hakkında en hızlı ve en doğru haber yeri.

4) Cemhan Gülşen

Dijital Pazarlama Uzmanı. Eminim sitesinde ve instagram postlarında bir anlam olduğunu sizde göreceksiniz.

5) Yalçın Özdemir

“Acaba teknoloji sektöründe bu hafta neler oldu?” diyenlerdenseniz sizi buraya davet edelim. Haftalık olarak kim ne kadar yatırım almış, ne tür bir uygulama ülkemize giriyor/çıkıyor, dünya da teknoloji adına neler oluyor? sorusuna en doğru ve en dolgun cevap.

6) Yüce Zerey

hepsiburada.com CMO(Chief Marketing Officer)’su. Yüce Zerey  youtube adresinde çok güzel ve anlaşılır bir anlatım içerisinde. Kesinlikle takip etmeye değer.

7) Onur Yanık

Yirmibirgram Anti-Ceo. Markalaşma alanında bir çok açıklaması var ve hepsi örnekle akılda kalıcığı hedefliyor.

Kesinlikle mesleğinizin ne olduğuna bakılmaksızın takip edilmesi gereken bir kullanıcı ve hoca.

8) Sertaç Taşdelen

Faladdin ve Binnaz Abla Kurucusu. Ben Sertaç beyin youtube’daki videolarını çok severek izliyorum. Sizlerinde sıkılmayacaklarını vaad ediyorum. Eğer Binnaz abla olarak dünyaya açılırsa bir nevi Türk IKEA olacak.

Türk tipi IKEA’da ne demek?

IKEA, yerelliği bozmadan uluslararasılaşan benim bildiğim tek firma. Eğer binnaz abla’da bunu başarabilirsek bence 1 tane bile olsa yerelliği bozmadan uluslararasılaşan bir firmamız olur.

9) Kadir Köymen

EdelkroneBaşka Bir Şey ve Sıfır‘ın kurucusu. Tanıyanların çoğu başka bir şey kanalından tanıyor ve edelkrone firması genellikle yurt dışı sinema malzmesi satan bir firma yani kadir abi bir ihracatçı. Kendisi speaker, spotify ve youtube’da videolar, podcast’ler çekiyor. Kadir abi hakkında bu kadar yazdık, en azından bir göz gezdirin emin olun beğeneceksiniz ve ilham alacaksınız.

10) Hamdi Ulukaya Girişimi

Bu kanalda Chobani Kurucusu Hamdi beyin ülkemizdeki gençlere girişimcilik, inovasyon alanında daha da çok bilinirlik sağlaması ve ülkeye “katma değer” yaratması için açtığı bir girişim. Sosyal bir girişim olduğundan ötürü bir kazancı yok(en azından senden:) ). Ayrıca kazanan girişimci ya da startuplar hiç bir ücret ödemeden New York gezisi vb. gibi bir çok avantaj elde ediyor(Uçuş- Konaklama- Gıda vb. herşey ücretsiz)

Daha fazlası için …

11) Selçuk Şirin

Çok bir şey anlatmaya gerek yok. Her haliyle mükemmel bir insan ayrıca hamdi ulukaya girişimi jüri üyesi. Detaylı bilgi instagram ve youtube’da.

12) Sunay Akın

Tam bir kültür adamı. Eğer “çok mu canınız sıkkın, ders yapmaktan ya da oyun oynamaktan bıktınız mı ?” gibi dertleriniz varsa bir de kültürlenmek istiyorsanız, doğru adrestesiniz. Sizi youtube ve instagram‘da kafa dinlendirici ve ufuk açıcı anlatımıyla bekliyor olacak.

13) Özel Oytun Türkoğlu

Özel Oytun TürkoğluI am Global firma kurucu ortağı. Antalya’nın markalama ajansı denince şahsen benim aklıma başka bir şey gelmiyor. Blog yazıları ile sizleri bilgilendirir ve çok samimi, cana yakın birisidir(Deneyimlendi, onaylandı!). Diyecek bir şey varsa bir blog sitesini ve instagramı bir inceleyin derim.

Özel beyin websitesi için buraya tıklayın.

14) Sertaç Doğanay

Teknoloji İletişimcisi | Öğretim Görevlisi | Konuşmacı | Danışman | {Teknoloji, Gelecek Trendleri, Dijital Dönüşüm}.

Tam bir bilgi bombası. Hocamız gelecek senelerde neler olacak, önlem nasıl alınmalı vb. bir çok bilgi veriyor. Her kesimin çıt çıkarmadan izleyeceğine imza atarım desem çok abartmış sayılmam.

15) İlkim Kocamaz

Dijtal Pazarlama Uzmanı. “İnstagram’da 21 günde marka ol” adlı eğitimi bulunup, seveceğinizi düşündüğüm bir kanal.

Bu yazıda sizlere neler anlattık?

Sizleri şahsi olarak önerdiğim ve çoğunu bir yıldan fazladır takip ettiğim bir sıralama yaptım.İçlerinde girişimciden, hocaya, hocadan sanatçıya bir çok farklı ama bizleri geliştireceğini ümit ettiğim instagram sayfaları var. Amacımız, isteklerimiz hep iyiye gitme, anlam yaratma konusunda olması dileğiyle..

 

Kaynak: https://ogrencibloglari.net

Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Eğitim

Profesyoneller 11.Discover The Intelligence etkinliğinde Stres Yönetimi konusunu KWORKS’te anlatacak

MedyaKafa Basın

Published

on

 

 

İş hayatında her gün karşılaşılan bir sıkıntı olan “stres yönetimi” konusu 31 Temmuz 2019 tarihinde, lokasyon olarak etkinliklerin merkez noktası olan KWORKS’te konuşulacak…

Discover The Intelligence iş zekasını ön plana çıkaran, her ay gerçekleştirilen serilerde alışılagelmemiş bir konuyu ele alan bir etkinlik serisidir. Discover The Intelligence sponsorlu bir etkinlikten daha çok bilgi odaklı bir etkinliktir. Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen Discover The Intelligence etkinliğinin bu ayki teması “stres yönetimi” olacak. Bu ay düzenlenecek olan Discover The Intelligence etkinliğinde sektörde bulunan kişilere, profesyoneller tarafından stres yönetimi konusunda neler yapılması gerektiği aktarılacak. Profesyoneller, sektörün içerisinde yer alan kişilere, iş hayatında gün içerisinde yaşadıkları stresle nasıl başa çıkabileceklerini ve ekibin nasıl daha diri tutulabileceği hakkında bilgiler aktaracak.

31 Temmuz tarihinde gerçekleşecek olan ve sunuculuğunu Haydar Özkömürcü’nün gerçekleştireceği Discover The Intelligence etkinliğinde konuşmacı olarak Mindfulness Eğitmeni Erhan Ali Yılmaz, Yönetim Danışmanı Hülya Mutlu, Kurumsal İletişim ve Sosyal Yatırımlar Müdürü Melisa Mendi ve ProjeSoft Kurucu Ortağı Yüksel Eminoğlu yer alacak.

Katılımın tamamen ücretsiz olduğu etkinliğe kayıt olmak için linki kullanabilirsiniz:  https://www.eventbrite.com/e/11-discover-the-intelligence-e-ticaret-ve-girisimciler-icin-stres-yonetimi-tickets-64934410570

19:00 – 19:30  Proje Yönetimi

Yüksel Eminoğlu (ProjeSoft Kurucu Ortağı)

19:30 – 20:00  Employer Branding

Melisa Mendi (Kurumsal İletişim ve Sosyal Yatırımlar Müdürü)

20:15 – 20:45  Yönetimde Stres

Hülya Mutlu (Yönetim Danışmanı, Yönetici Koçu)

20:45 – 21:30  Mindfulness

Erhan Ali Yılmaz (Mindfulness Eğitmeni)

Continue Reading

Eğitim

‘Koku ve Tat Zirvesi’ kapılarını açtı

MedyaKafa Basın

Published

on

Sağlık, gastronomi, parfümeri, moda, sanat, bilim ve birçok farklı dalda uzman konuşmacının bir araya geldiği zirve İstanbul’da başladı.

'Koku ve Tat Zirvesi' kapılarını açtı

İstanbul

 

Master Şef Deniz Orhun, “En büyük yaptığımız hata, doğa zincirinde bir halka iken doğaya hükmetmeye çalışan ve beslenme zincirinin en üstüne çıkan grup olduk. Bu yüzden belli bir düzeyden sonra sadece lezzet aramaya çalışıyoruz. Gerek var mı? Bence yok. Daha az beslendiğinizde çok şey değişecek dünyada.” dedi.

Acıbadem Taksim Hastanesi sponsorluğunda CVK Park Bosphorus Hotel İstanbul’da gerçekleştirilen sağlık, gastronomi, parfümeri, moda, sanat, bilim ve birçok farklı dalda uzman konuşmacının bir araya geldiği “Koku ve Tat Zirvesi”, kapılarını açtı.

Zirve kapsamında düzenlenen “Kokusuyla Tadıyla Lezzet Yolculuğu” başlıklı panelin moderatörlüğünü gerçekleştiren Master Şef Ziraat Mühendisi Deniz Orhun, “Süper Tat Alıcılar Gerçek mi Efsane mi? konulu bir sunum yaptı.

Orhun, sunumunda şunları anlattı:

“Ne demek süper tat alıcısı? Süper tat alıcı var mı? Dünyada çok yeni 2 çalışma var. Bir tanesi 24 Nisan 2019, birkaç gün önce, dilde koku alıcılarının olduğu ortaya çıkıyor. Bunu da Dr. Mehmet Hakan Özdener açıklıyor. Bir Türk hekim bunu yapıyor. Dilde ‘koku alıcıları var’ deniyor. Bu ne demek oluyor? Aslında beslenme yemek şekli, pişirme tamamen değişecek anlamına geliyor. Bu çok önemli bir bilgi. Dilde koku alıcıları var ve bunun kullanılması öngörülüyor. 14 yıldır kullanılmayan gıda kaynakları üzerine çalışıyorum. Bunların ekonomiye katılması ve değer görebilmesi için birkaç sınıflandırma yapılması lazım. Bunlardan bir tanesi halk sağlığına çok iyi hizmet etmesi, diğeri ekonomik değerinin olması, başka araştırmaları destekleyecek şekilde ama doğayla uyumlu olması gerekiyor.”

Kullanılmayan kaynaklara değinen Orhun, “Türkiye’de örneğin susam yaprağı, biz susam yaprağını sadece çiçeklerde kullanıyoruz. Yosun, deniz hıyarı, kuzu göbeği mantarı var. Ormanlarımız gani ama bunların hiçbirini yemiyoruz ve bunların tatlarını da bilmiyoruz.” dedi.

İnsanlarda şeker düştüğünde midede guruldama olduğunu anlatan Orhun, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Vücutta açlık hissi ile beraber çalışan, mideniz ve ince bağırsağınızdan, endokrin sisteminize kadar hormon silsilesi var. Biz bunlara izin vermediğimiz için bazı organlarımız gelişiyor, bazıları gelişemiyor. Örneğin, şu an yapılmış bir çalışma; tat hücreleri, insan vücudu dışında yetiştirilebilen hücreler düşünün. Yani süper topluma ve robotikleşmeye doğru gidiyoruz. Lezzet ve tat gıdayı etkileyen konu olduğu için artık aslında çok ileri teknolojide. Eski lezzetler de kalmadı. En büyük yaptığımız hata, doğa zincirinde bir halka iken doğaya hükmetmeye çalışan ve beslenme zincirinin en üstüne çıkan grup olduk. Bu yüzden belli bir düzeyden sonra sadece lezzet aramaya çalışıyoruz. Gerek var mı? Bence yok. Daha az beslendiğinizde çok şey değişecek dünyada, ben bunu bir master şef olarak söyleyebiliyorum.” Başkent Üniversitesi Thermopolium Gastronomi Akademisi’nin de katkıda bulunduğu Ankara’da bu yılın başında düzenlenen 1. Ankara Koku ve Tat Bilimleri Sempozyumu’na da dünyada yapılan yeni araştırmaların haberlerini getiren  Orhun, bu zirvede de şeflerden farklı bir bakış açısı sundu.

Panelde, Araştırmacı yazar, Gülhan Kara “Unutulmuş Kokular ve Tatlardan Günümüzde Mutfakta Nostaljik Kokular ile Farkındalık”, eğitmen şef, Semen Öner “Tencerede Saklı Kokular”, kimyager Büşra Hantal “Duyusal Analiz Laboratuvarında Koku ve Tat ile Aroma Üretimi”, antropolog yazar Ümit Hamlacıbaşı “Zamanın Kokusu: Bellek ve Mekan” başlıklı sunum yaptı.

Zirveye ilişkin AA muhabirine değerlendirmelerde bulunan Koku ve Tat Zirvesi Başkanı Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Aytuğ Altundağ, geçen yılın koku ve tat kursunun bir üst aşaması olarak planladıklarını söyledi.

Geçen yıl koku ve tat kursunda koku körlüğü olan hastalarla ilgili bilgilendirme yaptıklarını anımsatan Altundağ, şunları kaydetti:

“Bu sene hem koku alma bozukluğu olan insanlar hem de koku duyumuzla ilgili yaşantımızı neler etkiliyor, parfüm, lezzet, tadımlar, ağız kokusunun, tat duyumuzun önemi, kokunun kültürel boyutları nelerdir gibi konular üzerinde duracağız. Hepsini kapsayan geniş bir zirve oluşturduk. 2 gün boyunca devam edecek zirveye 30’a yakın firmadan 400 uzman katılıyor. Zirvede 20’ye yakın panel ve oturum yapılacak. Zirvede, bilimsel ve sosyal ortam olarak zengin bir içerik gelişiyor.”

Kaynak: AA ( Anadolu Ajansı )

Continue Reading

Eğitim

Sosyal medya mağdurlarına destek

MedyaKafa Basın

Published

on

 

 

Her gün kaç saatinizi sosyal medyada geçiriyorsunuz? Peki, geçirdiğiniz süre boyunca kaç kez siber zorbalığa maruz kaldığınızın farkında mısınız? Sosyal medyada bulunduğunuz süre boyunca defalarca desek? Evet, birçoğumuz farkında bile değiliz ama sosyal medya kullanıcılarının yüzde 20’si siber zorbalığa maruz kalıyor. Ama artık bununla mücadele eden bir sosyal dayanışma ağı var: siberzorbalik.org

 

“İntihara bile neden olabiliyor”

Siberzorbalık.org Kurucusu Nurhan Demirel siber suçların artışına dikkat çekerek “Dünya nüfusunun yüzde 42’si sosyal medya kullanıcısı olduğu günümüzde en büyük tehdit, siber zorbalık. Ancak ne yazık ki kullanıcılar, maruz kaldıkları hangi içerik ve davranışların siber zorbalığa girdiğinin bilincinde değiller. Daha da kötüsü, siber zorbalık durumları ölümle bile sonuçlanabiliyor. Özellikle çaresiz mağdurlar, destek bulamadıkları durumlarda intihara bile sürüklenebiliyorlar” dedi.

 

İnternet ve sosyal medya ortamında geçirilen her an siber zorbalığa maruz kalınabildiğine vurgu yapan Demirel, “Bunların başında kişilerin fotoğraflarının kopyalanarak sahte hesapların açılması, müstehcen içerikler, tehdit, şantaj, hakaret gibi konular geliyor. Siber zorbalığı, bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanarak, kendisini savunmaya gücü olmayan bir birey ya da gruba yapılan kasıtlı saldırgan davranışlar olarak tanımlıyoruz” dedi.

 

Günümüzde siber zorbalık cep telefonları, bilgisayarlar ve tabletler gibi dijital cihazları kullanarak gerçekleştiriliyorken kasıtlı ve zarar vermeye yönelik davranışlar sergileyen saldırganlar, doğrudan mesajlar, sosyal medya uygulamaları, forumlar veya çevrimiçi oyunlar aracılığı ile hedef aldığı kişiye veya kişilere dijital ortamda zorbalık yapabiliyorlar. Ayrıca dijitalleşme çağında suç unsuru da şekil değiştirerek dijitalleşti. Artık suç potansiyeline sahip kişiler, özellikle sosyal medya ve internetin sunduğu imkanları kullanarak amaçlarına kolaylıkla ulaşıyorlar.

 

Tehdit, şantaj ve hakaret… Siber zorbalık davranışları suç kapsamına giriyor!

“Sosyal medyada her gün karşılaştığımız tehdit, şantaj ve hakaret gibi davranışlar suç kapsamına giriyor” diyen Demirel sözlerini şöyle sürdürdü: “Ancak suçu işleyen de, suça maruz kalan da yapılan eylemin suç unsuru taşıdığının farkında değil. Artık her internet ve sosyal medya kullanıcısının kendini ifade edebileceği ve sırrını paylaşabileceği, hatta gerektiğinde hukuki yollar konusunda kılavuzluk alabileceği bir yer var: siberzorbalik.org”

 

Siberzorbalık.org, gün geçtikçe artan siber suçları önlemeye yönelik kâr amacı gütmeyen sosyal bir dayanışma ağıdır. Sitede yer alan pedagog, psikolog, bilişim hukuku uzmanları, bilgi güvenliği uzmanları mağdurların şikayetlerini yanıtlayarak psikolojik ve hukuki destek veriyorlar. Aynı zamanda şikayetin mahiyeti doğrultusunda ilgili kurumlara bildirerek mağduriyetlerin giderilmesine kat sağlıyorlar.

 

Siber zorbalıktan korunmanın ipuçları nelerdir?

  • Günümüzde her türlü iletişim araçları ve internet bilinçli kullanılmalı
  • Şifre belirlerken ele geçirilmesi ve tahmin edilmesi zor olmasına dikkat edilmeli
  • Antivirüs ve benzeri güvenlik yazılımları güncel tutulmalı
  • Sanal ortamda da, yüz yüze ilişkilerde kullandığımız etik kurallar uygulanmalı
  • Daha ileri güvenlik için tanınmayan kişilerden gelen mesajları okumamak, onaylamamak, paylaşmamak ve engellemek gerekir
  • Kişisel bilgileriniz size özel olduğunu unutmamalı ve başkalarıyla paylaşmamaya özen gösteriniz
  • Web sitelerini gezinirken şüpheci olunmalı: Bilginin kaynağını araştırın ve kişisel bilgilerinizi her web sitesinde paylaşmayın!
  • Size gelen kimliği bilinmeyen maillere dikkat edin, sahte hesap olma ihtimalini göz önünde bulundurun ve bu gibi durumlarda dikkatli olun

Continue Reading

Öne Çıkanlar