Connect with us

Destek

Özel Oytun Türkoğlu’ndan Tohumlu Kartvizit

MedyaKafa Basın

Published

on

İş insanı, marka stratejisti ve aynı zamanda konuşmacı olan Özel Oytun Türkoğlu bu yaz yaşanan orman yangınlarıyla alakalı olarak, farkındalık oluşturmak ve çevre bilinci aşılamak amacıyla 2019-2020 sezonu için ”Türkiye’nin Her Yerini Ağaçlandırıyoruz” projesi başlattı. Proje kapsamında Tohum Kart ile iş birliği yapan Türkoğlu, konuşma yapacağı etkinliklerde katılımcılara, Tohum Kart tarafından hazırlanılan tohum kartvizitler dağıtacak.

 

Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen etkinliklere konuşmacı olarak yer alan Özel Oytun Türkoğlu, özellikle üniversite seminerlerinde dinleyicilere anlattığı kartvizit konusunu farkındalık projesine dönüştürmeyi hedefliyor. Orman yangınlarına dikkat çekmek ve çevre bilincini arttırmak amacıyla etkinlik sonunda dağıttığı standart kartvizitin yerine Tohum Kart tarafından hazırlanan, toprağa ekildiğinde çiçekler açan ve ağaç tohumu da barındıran tohumlu kartvizit dağıtacak. Katılımcılardan, aldıkları kartvizitleri ekerken fotoğraf/video çekip #Türkiyeyi Ağaçlandırıyoruz etiketiyle paylaşması bekleniyor.  Bu sayede Türkiye’nin her yerini ağaçlandırılmasını hedefleyen Türkoğlu, çevre bilincinin önce kendi çevremizde başladığını, herkesin ilk önce kendi yaşam alanını yeşillendirmeye başlamasıyla, tüm Türkiye’nin yeşilleneceğine inanıyor.

 

Çevre bilincinin artması için başlatılan Türkiye’nin Her Yerini Ağaçlandırıyoruz projesi ile 10.000 ağaç ekilmesi hedeflenirken doğaya katkı sağlamanın zor bir şey olmadığı ve bir kartvizitle bile çevremizi yeşillendirebileceğimiz anlatılıyor.

 

Tohum Kart Nedir?

 

Tohum Kart, toprağa ekildiğinde çiçekler açan, ağaçlar çıkan, el yapımı, yazılabilir, baskı uygulanabilir kartlardır. Kağıt ile ilgili her üründe kullanılabilecek, içlerinde 12 çeşit çiçek ve çam ağacı tohumları bulunan %100 geri dönüşümlü, % 100 çevre, doğa, toprak dostu, el yapımı Tohum Kartlardır.

 

Yılbaşı tebrik kartları, davet ve kutlama kartları, davet teşekkür kartları, kartvizitler, kitap ayraçları, cd sunum kabları, hediye ekleri, mesaj kartları, ajanda kapakları, masa takvimleri kutu ambalajlar, kağıt çantalar gibi ürünlerde kullanabileceğiniz Tohum Kartlar, çevre, doğa ve toprak için mükemmel sonuçlar verir.

Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Destek

Bisse Bu Babalar Gününde #BİSSENLEGÜÇLÜYÜZ ve #BİSSENİNYANINDAYIZ dedi

MedyaKafa Basın

Published

on

Bisse, bu yıl  babalar gününde birbirinden güzel iki reklam filmi ile yayına girdi. Filmlerin sloganları
#BissenleGüçlüyüz’ ve ‘#BisseninYanındayız’ oldu.

 

#BissenleGüçlüyüz mesajıyla yayınlanan reklam filmi mağaza çalışanlarının aileleriyle birlikte  yapıldı. Bisse bu kampanyadasında çalışanlarına verdiği değeri öne çıkartarak çalışanlarına güzel bir sürpriz yapmış oldu.

 

 

#BisseninYanındayız sloganıyla yayınlanan reklam filminde ise  markadan bağımsız atılan babalarına hediye almak isteyen 43 gencin sesine kulak verildi. 43 babanın sevincine ortak olundu. 3 nesildir her babalar gününde biz senin yanındayız mesajı vurguladı.

 

 

Continue Reading

Destek

İşaret Dili Nedir?

MedyaKafa Basın

Published

on

İşaret Dili Sertifika Programı
İşaret Dili Nedir?
İşaret dili, işitme engellilerin kendi aralarında iletişim kurarken, el hareketlerini ve yüz mimiklerini kullanarak oluşturdukları görsel bir dildir.
Kimler Alır?
İşaret dili eğitimini, işaret dilini öğrenmek ve kariyer anlamında kendini geliştirmek isteyen herkes alabilir.
İşaret dili öğretici ve tercümanlığı eğitimini ise en az ön lisans mezunu olan işaret dilini öğrenerek meslek edinmek isteyen herkes alabilir.

www.kumakademi.com
[email protected]
İletişim: 0 542 412 04 58 – 0 542 412 04 59

Continue Reading

Destek

İGA, Türkiye’nin Geleceğini Filizlendiriyor

MedyaKafa Basın

Published

on

İstanbul Havalimanı’nın 25 yıl boyunca işletmesini gerçekleştirecek İGA, ülke çapına yayılan ağaçlandırma projesi kapsamında toplamda 50 km2’lik alana 10 milyondan fazla fidan dikilmesini sağlayacak. Çevreci özellikleriyle yıllık 30,7 ton CO2 tasarruf etmesi öngörülen İstanbul Havalimanı’nı hayata geçiren İGA, Türkiye sathına yayılacak ağaçlandırma projesinin tamamlanması ile her yıl ortalama 70 bin ton CO2 salınımının önüne geçecek.

29 Ekim 2018’de gerçekleştirilen görkemli açılışın gerçekleştiği İstanbul Havalimanı’nda seferlerin başlamasının ardından, bu projeyi hayata geçiren İGA, tüm Türkiye’ye dokunan ağaçlandırma çalışmalarının ilkini dün Arnavutköy’de gerçekleştirdi.

İGA ve İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü işbirliğinde, İGA İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü H. Kadri Samsunlu ev sahipliğinde, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ve Orman Genel Müdür Yardımcısı Şahin Aybal, Ağaçlandırma Daire Başkanı İbrahim Yüzer ve İstanbul Orman Bölge Müdürü Recep Ateş’in katılımı ile yapılan etkinlikte ilk fidanlar toprakla buluştu.

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Samsunlu, ağaçlandırma çalışmalarının tüm Türkiye’ye ulaşacak bir proje olacağının altını çizerek: “Tüm Türkiye’ye dokunacak, dikim ve bakım çalışmaları ile toplamda 8 yılda tamamlanması planlanan ağaçlandırma çalışmamızla toplam inşaat alanı 76.5 km2 olan İstanbul Havalimanı’nın üçte ikisine karşılık gelen devasa bir alanda ağaçlandırma faaliyetinden bahsediyoruz. Bir kurum çatısı altında tek bir proje ile gerçekleştirilen en büyük ağaçlandırma çalışmalarından biri ile verimli topraklarımızın erozyonla yok olmamasına ve ülkemizin çölleşmesinin engellenmesine, önemli katkı sunacağız. Bu proje ile aynı zamanda 8 yılın sonunda toplamda 50 kilometrekarelik alandaki yaklaşık 10 milyon ağaç ile her yıl ortalama 70 bin ton karbon salınımının önüne geçilecek, binlerce ton verimli toprağın yok olması engellenecek. Projenin fikir aşamasından bu yana sürecin içerisinde destekleriyle yanımızda olan başta Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli olmak üzere Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Cahit Turhan’a, Orman Genel Müdürümüz, Ağaçlandırma Daire Başkanımız ve İstanbul Orman Bölge Müdürümüze her türlü destekleri için İGA Ailesi adına teşekkür ederim.”diye konuştu.

Türkiye’nin son yıllarda çok önemli ağaçlandırma faaliyetleri gerçekleştirdiğini belirten İstanbul Orman Bölge Müdürü Recep Ateş ise “Ağaçlandırdığımız bu bölge, İstanbul’un içme suyu ihtiyacının önemli bir kısmını sağlayan Terkos (Durusu) Göl Havzasıdır. Burada denizin gölle birleşmesini önlemek amacıyla 1960 yıllarda başlayan, Dünyanın en büyük Kumul Ağaçlandırma Projeleri arasında yer alan 2.100 hektarlık alanda ağaçlandırma çalışmaları yapılarak, bugünkü tablo oluşturulmuştur. Bugün de bu sahada, İGA tarafından finanse edilen 50 hektarlık alanda, 80.000 adet fidan dikerek; İGA tarafından Türkiyenin farklı illerinde gerçekleştirilecek olan 5.000 ha alanda ağaçlandırma hedefinin ilk adımını başlatıyoruz. Ayrıca İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü olarak İstanbul’da son 16 yılda 27.000 hektar alanda 22 milyon adet fidanı toprakla buluşturduk. İstanbulumuzun ormanlık alanlarını daha da artırmak için ağaçlandırma çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.’’ dedi.

Marmara Bölgesi’nde başlayacak, ardından ülke sathına yayılacak ağaçlandırma çalışmalarının, Türkiye’deki bozuk, parçalı doğal orman, çölleşme ve erozyonla mücadele sahalarında toplamda 5.000 hektarlık bir alanda gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

Çalışmalar kapsamında fidan dikim faaliyetlerinin 5 yıl, bakım çalışmalarının ise her dikim sahası için 3 yıl olacak şekilde toplamda 8 yıllık bir sürede tamamlanması öngörülüyor.

Continue Reading

Öne Çıkanlar