Connect with us

Destek

Bisse Bu Babalar Gününde #BİSSENLEGÜÇLÜYÜZ ve #BİSSENİNYANINDAYIZ dedi

MedyaKafa Basın

Published

on

Bisse, bu yıl  babalar gününde birbirinden güzel iki reklam filmi ile yayına girdi. Filmlerin sloganları
#BissenleGüçlüyüz’ ve ‘#BisseninYanındayız’ oldu.

 

#BissenleGüçlüyüz mesajıyla yayınlanan reklam filmi mağaza çalışanlarının aileleriyle birlikte  yapıldı. Bisse bu kampanyadasında çalışanlarına verdiği değeri öne çıkartarak çalışanlarına güzel bir sürpriz yapmış oldu.

 

 

#BisseninYanındayız sloganıyla yayınlanan reklam filminde ise  markadan bağımsız atılan babalarına hediye almak isteyen 43 gencin sesine kulak verildi. 43 babanın sevincine ortak olundu. 3 nesildir her babalar gününde biz senin yanındayız mesajı vurguladı.

 

 

Destek

İşaret Dili Nedir?

MedyaKafa Basın

Published

on

İşaret Dili Sertifika Programı
İşaret Dili Nedir?
İşaret dili, işitme engellilerin kendi aralarında iletişim kurarken, el hareketlerini ve yüz mimiklerini kullanarak oluşturdukları görsel bir dildir.
Kimler Alır?
İşaret dili eğitimini, işaret dilini öğrenmek ve kariyer anlamında kendini geliştirmek isteyen herkes alabilir.
İşaret dili öğretici ve tercümanlığı eğitimini ise en az ön lisans mezunu olan işaret dilini öğrenerek meslek edinmek isteyen herkes alabilir.

www.kumakademi.com
[email protected]
İletişim: 0 542 412 04 58 – 0 542 412 04 59

Continue Reading

Destek

İGA, Türkiye’nin Geleceğini Filizlendiriyor

MedyaKafa Basın

Published

on

İstanbul Havalimanı’nın 25 yıl boyunca işletmesini gerçekleştirecek İGA, ülke çapına yayılan ağaçlandırma projesi kapsamında toplamda 50 km2’lik alana 10 milyondan fazla fidan dikilmesini sağlayacak. Çevreci özellikleriyle yıllık 30,7 ton CO2 tasarruf etmesi öngörülen İstanbul Havalimanı’nı hayata geçiren İGA, Türkiye sathına yayılacak ağaçlandırma projesinin tamamlanması ile her yıl ortalama 70 bin ton CO2 salınımının önüne geçecek.

29 Ekim 2018’de gerçekleştirilen görkemli açılışın gerçekleştiği İstanbul Havalimanı’nda seferlerin başlamasının ardından, bu projeyi hayata geçiren İGA, tüm Türkiye’ye dokunan ağaçlandırma çalışmalarının ilkini dün Arnavutköy’de gerçekleştirdi.

İGA ve İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü işbirliğinde, İGA İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü H. Kadri Samsunlu ev sahipliğinde, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ve Orman Genel Müdür Yardımcısı Şahin Aybal, Ağaçlandırma Daire Başkanı İbrahim Yüzer ve İstanbul Orman Bölge Müdürü Recep Ateş’in katılımı ile yapılan etkinlikte ilk fidanlar toprakla buluştu.

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Samsunlu, ağaçlandırma çalışmalarının tüm Türkiye’ye ulaşacak bir proje olacağının altını çizerek: “Tüm Türkiye’ye dokunacak, dikim ve bakım çalışmaları ile toplamda 8 yılda tamamlanması planlanan ağaçlandırma çalışmamızla toplam inşaat alanı 76.5 km2 olan İstanbul Havalimanı’nın üçte ikisine karşılık gelen devasa bir alanda ağaçlandırma faaliyetinden bahsediyoruz. Bir kurum çatısı altında tek bir proje ile gerçekleştirilen en büyük ağaçlandırma çalışmalarından biri ile verimli topraklarımızın erozyonla yok olmamasına ve ülkemizin çölleşmesinin engellenmesine, önemli katkı sunacağız. Bu proje ile aynı zamanda 8 yılın sonunda toplamda 50 kilometrekarelik alandaki yaklaşık 10 milyon ağaç ile her yıl ortalama 70 bin ton karbon salınımının önüne geçilecek, binlerce ton verimli toprağın yok olması engellenecek. Projenin fikir aşamasından bu yana sürecin içerisinde destekleriyle yanımızda olan başta Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli olmak üzere Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Cahit Turhan’a, Orman Genel Müdürümüz, Ağaçlandırma Daire Başkanımız ve İstanbul Orman Bölge Müdürümüze her türlü destekleri için İGA Ailesi adına teşekkür ederim.”diye konuştu.

Türkiye’nin son yıllarda çok önemli ağaçlandırma faaliyetleri gerçekleştirdiğini belirten İstanbul Orman Bölge Müdürü Recep Ateş ise “Ağaçlandırdığımız bu bölge, İstanbul’un içme suyu ihtiyacının önemli bir kısmını sağlayan Terkos (Durusu) Göl Havzasıdır. Burada denizin gölle birleşmesini önlemek amacıyla 1960 yıllarda başlayan, Dünyanın en büyük Kumul Ağaçlandırma Projeleri arasında yer alan 2.100 hektarlık alanda ağaçlandırma çalışmaları yapılarak, bugünkü tablo oluşturulmuştur. Bugün de bu sahada, İGA tarafından finanse edilen 50 hektarlık alanda, 80.000 adet fidan dikerek; İGA tarafından Türkiyenin farklı illerinde gerçekleştirilecek olan 5.000 ha alanda ağaçlandırma hedefinin ilk adımını başlatıyoruz. Ayrıca İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü olarak İstanbul’da son 16 yılda 27.000 hektar alanda 22 milyon adet fidanı toprakla buluşturduk. İstanbulumuzun ormanlık alanlarını daha da artırmak için ağaçlandırma çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.’’ dedi.

Marmara Bölgesi’nde başlayacak, ardından ülke sathına yayılacak ağaçlandırma çalışmalarının, Türkiye’deki bozuk, parçalı doğal orman, çölleşme ve erozyonla mücadele sahalarında toplamda 5.000 hektarlık bir alanda gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

Çalışmalar kapsamında fidan dikim faaliyetlerinin 5 yıl, bakım çalışmalarının ise her dikim sahası için 3 yıl olacak şekilde toplamda 8 yıllık bir sürede tamamlanması öngörülüyor.

Continue Reading

Destek

Siemens Ev Aletleri’nden yeni medya sanatına destek

MedyaKafa Basın

Published

on

Siemens Ev Aletleri, Contemporary Istanbul ile gerçekleştirdiği uzun soluklu iş birliği kapsamında sanata verdiği desteği sürdürüyor. Ürünlerinde estetik tasarımları ileri teknolojiyle buluşturan Siemens Ev Aletleri, fuar kapsamında teknoloji ile hayat bulan güncel sanat eserlerinin sergilendiği Plugin Yeni Medya bölümünün destekçisi olarak teknolojinin sanatta yarattığı sıra dışı etkiye ayna tutacak.

2013 yılından beri düzenlediği “Plugin” bölümü ile sanatseverleri yeni medya sanatı ile buluşturan Contemporary Istanbul ile Siemens Ev Aletleri uzun soluklu bir iş birliğine atım attı. Bu iş birliği ile Siemens Ev Aletleri, bu yıl da çağdaş sanat fuarının Plugin Yeni Medya Bölümü’nün destekçisi olmaya devam edecek.

Geliştirdiği lider teknolojilerle geleceğin dünyasını evlere taşıyan Siemens’in, Plugin temasıyla ortak bir zeminde buluştuğunu söyleyen Siemens Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Ayşe Özkaya, “Yeni medyanın özünde bulunan, estetiği teknolojiyle birleştirme motivasyonu, Siemens Ev Aletleri olarak bizim de hareket noktamızı oluşturuyor. Bu ortak vizyon ile Contemporary İstanbul ile geçtiğimiz yıl başlayan iş birliğimizi daha da ileriye taşımak için kapsamını genişlettik. Siemens Ev Aletleri olarak yenilikçiliği ön plana alan, bize heyecan verici olasılıklar dünyasının kapısını aralayan, baktığımız şeyleri farklı açıdan görmemizi ve yorumlamamızı sağlayan, sıra dışı deneyimler sunan ve marka özümüze paralel farklı deneyimler yaşatacak eserleri sanat severler ile buluşturacak olmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Siemens Ev Aletleri, 2017 yılında Plugin sponsorluğunun yanı sıra Contemporary İstanbul fuarındaki özel alanında dijital sanatın genç yeteneklerinden Can Büyükberber ve Marpi’nin heyecan verici eserlerine ev sahipliği yapmıştı.

Dünyanın dört bir yanından eserler İstanbul’da olacak

20-23 Eylül 2018 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda 13. kez gerçekleşecek olan Contemporary Istanbul, bölge galerilerinin yanı sıra Avrupa, Amerika ve Asya’nın en önemli galerilerini, sanatçılarını ve koleksiyonerlerini de bir araya getirecek. Contemporary Istanbul, Plugin bölümü ile sanatseverleri yeni medya sanatı ile buluşturan dünyanın ilk ve tek çağdaş sanat fuarı olma özelliğini taşıyor.

Bu yıl 6.sı düzenlenecek olan Plugin Yeni Medya Bölümü’nde ise küratörlüğünü Ceren-Irmak Arkman’ın üstlendiği yeni medya sanatının çarpıcı örnekleri “Extra/Ordinary – Olağan/Dışı” teması altında sergilenecek.

Continue Reading

Öne Çıkanlar