Bizimle iletişime geçin

Dünya

Türkiye-AB Zirvesi Öncesinde Çifte Standartta Zirve

AB, Türkiye-AB Zirvesi öncesinde Balkan ülkelerine tarih vererek, standartlarına bir de çifte standart ekledi ve büyük bir şaşkınlığa neden oldu.

MedyaKafa

Tarih:

|

Avrupa Birliği’nden (AB) yapılan açıklamada, AB Zirvesi’nin 26 Mart ‘ta Bulgaristan’ın Varna kentinde yapılacağı bildirildi. Zirveye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılacak. AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ve Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, 26 Mart’ta Varna’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la bir araya gelecek.

AB’DEN ÇİFTE STANDARTTA ZİRVE

 

Türkiye ile yapılacak AB zirvesi öncesinde şaşkınlık veren bir gelişme yaşandı. Türkiye’nin üyelik müzakerelerine başladığı dönemde ısrarla gündeme taşıdığı ‘üyelik için takvim’ talebini her defasında geri çeviren Avrupa Birliği, Balkan ülkeleri için spesifik tarih belirledi. AB Komisyonu tarafından hazırlanan Batı Balkan ülkelerine yönelik genişleme stratejisinde, şartları yerine getiren bölge ülkeleri için üyelik tarihi 2025 olarak belirlendi. Brüksel’in yıllardır savunduğu genişleme sürecinin bütünlüğü tezini çökerten bir niteliğe sahip olan AB’nin yeni yaklaşımı, Arnavutluk, Bosna Hersek, Kosova, Makedonya, Karadağ ve Sırbistan’ı kapsıyor. AB’nin bu adımıyla, üyelik müzakerelerine 13 yıl önce başlayan Türkiye, ‘paketin dışına’ itilmiş ve süreci diğerlerininkinden kopartılmış oldu. AB’nin yaptığı bu çifte standart ise AB standartlarında yeni bir yaklaşım olarak kayda geçti.

Okumaya Devam Et
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünya

Yardım Kuruluşunda Skandal.. Sex Ver, Yardımı Al!

MedyaKafa

Tarih:

|

Yayınlayan:

İngiliz Oxfam’dan sonra adı ‘yardım karşılığı seks’ skandalına karışan ikinci yardım kuruluşu ABD’li World Vision oldu. World Vision çalışanlarının, yardıma gittikleri Haitili depremzedelere cinsel ilişki karşılığı gıda dağıttığı ortaya çıktı.
ABD merkezli World Vision adlı hayır kuruluşunun bazı çalışanlarının, Haiti’de 2010 yılındaki depremin ardından ‘vicdanları sızlatan’ bir skandala karıştıkları, para ve yiyecek sağlama karşılığında yardıma gittikleri depremzedelerle cinsel ilişkiye girdikleri tespit edildi. Kuruluşun ABD’deki merkezi de, skandalı doğruladı. Bu skandala kadar saygın bir yardım kuruluşu olarak bilinen derneğin geçen yılki elçisi, İngiliz Prens Harry’nin nişanlısı, oyuncu Meghan Markle idi. ABD’li yıldız Markle, yardım kuruluşunun faaliyetleri kapsamında Afrika ülkesi Ruanda’ya gitmiş, çocuklarla bir araya gelmiş ve Afrika’da yoksulluğun azaltılmasına yönelik çalışmalarda yer almıştı. Geçtiğimiz günlerde de İngiliz yardım kuruluşu Oxfam’ın çalışanlarının, Haiti’deki yardıma muhtaç insanların çaresizliğinden faydalanarak onlarla seks partileri düzenlediği ortaya çıkmıştı.

Hürriyet Gazetesi

Okumaya Devam Et

Dünya

Rusya’da Karnavalda Silahlı Saldırı..

Saldırıda 5 kişi yaşamını yitirirken, 4 kişinin yaralandığı bildirildi.

MedyaKafa

Tarih:

|

Yayınlayan:

Rusya’da karnaval sırasında kiliseden dönen kalabalığın üzerine ateş açıldı. Saldırıda 5 kişi yaşamını yitirirken, 4 kişinin yaralandığı bildirildi.

5 Kişi Öldü

Rusya’nın Dağıstan’a bağlı Kizlyar şehrinde Maslenitsa karnavalı sırasında elim bir saldırı gerçekleşti. Silahlı bir kişi kiliseden dönen kalabalığın üzerine kurşun yağdırdı. Olayda 5 kişi hayatını kaybederken, 4 kişi de yaralandı. Saldırgan ise olay yerine gelen güvenlik güçleri tarafından vurularak öldürüldü.
Hastaneye kaldırılan yaralıların tedavisi sürerken, olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Okumaya Devam Et

Dünya

İran’da Yolcu Uçağı Düştü..

Mürettebatla birlikte 66 kişinin bulunduğu İran yolcu uçağının düştüğü belirlenirken, dağlık alana düşen uçağın enkazına ulaşmak için arama-kurtarma çalışması başlatıldı.

MedyaKafa

Tarih:

|

Yayınlayan:

İran'da Yolcu Uçağı Düştü

İran’da yolcu uçağı düştü. Tahran’dan 6 mürettebat ve 60 yolcusu ile havalanan yolcu uçağının radardan kaybolmasının ardından uçakta kurtulan olmadığı bildirildi.

Uçağın kaybolduğu ile ilgili haberler İran medyası tarafından dikkatle izlenirken, 60 yolcusu bulunan uçağın akıbeti ise bilinmiyor.
Tahran’dan Yasuj’a giden uçağın Aseman Airlines şirketine ait olduğu açıklanırken, uçağın İsfehan yakınlarında düştüğü iddia edildi.

ARAMA KURTARMASI BAŞLATILDI

İran’da 60 yolcusu bulunan yolcu uçağının İsfehan yakınlarında Samirom bölgesinde düştüğü bildirildi. Mürettebatı ile birlikte 66 kişinin yaşamını yitirdiği gelen bilgiler arasında.. Öte yandan Padena dağının yakınlarına düşen uçağa ulaşmak için ekipler, arama kurtarma çalışması başlattı. Alanın dağlık olması nedeniyle karadan ambulansların ulaşamadığı, bu yüzden helikopterlerin harekete geçtiği öğrenildi.

UÇAKTA KURTULAN YOK

İran’da düşen yolcu uçağında kurtulan olmadığı bildirildi. Haberi duyan yolcu yakınları hastane ve havalimanına akın etti. 20 yıldır kullanımda olduğu belirtilen uçağın ardından bir açıklama yapan İran Acil Durum Merkezi sözcüsü, uçağın dağlık bir alana düştüğünü, bu yüzden ambulansların ulaşamadığını ancak bölgede helikopterlerin çalıştığını açıkladı.

Okumaya Devam Et

Öne Çıkanlar